Strona główna 0_Slider Malownicze góry na fotografiach

Malownicze góry na fotografiach [FOTO]

0

Piękno górskich pejzaży, urok ośnieżonych szczytów, obozowe życie, ale i trud zmierzenia się z wyzwaniem ujął na swoich fotografiach Piotr Snopczyński. Wyjątkowe zdjęcia świdnickiego himalaisty z tegorocznej wyprawy na K2 zaprezentowane zostały na wystawie w Klubie Bolko. Tradycyjnie wernisaż oficjalnie otworzył trwające w Świdnicy Dni Gór.

Na wystawie otwartej zaprezentowane zostały fotografie z ostatniej wyprawy na K2, w której wziął udział świdnicki himalaista i pomysłodawca Dni Gór Piotr Snopczyński. – Podczas wyjazdu Jędrek Bargiel miał wielką chęć i dużą ambicję zjechania z K2. Nie udało się mu tego dokonać. K2 jest to specyficzna góra. Ma swój tragizm. Tak jak mówią – góry dla rozważnych. Jędrek był rozważny, ale myślę, że jeszcze podejmie próbę za rok – mówił Piotr Snopczyński. Ski Challenge, jakim było zdobycie szczytu K2 przez słynnego skialpinistę Andrzeja Bargiela, połączony został z wyprawą Polskiego Związku Alpinizmu.

Zachwycające fotografie można oglądać w holu Klubu Bolko. – Pokazałem piękno gór, które są jednocześnie dużym wyzwaniem o różnej skali trudności. W górach najwyższych, jeśli mówi się o pięknie i sukcesach, nie można zapominać także o tragizmie, choć nie należy przesadzać – zauważył świdnicki himalaista. – Na zdjęciach ukazałem także sekwencje z życia obozowego. Poprzez fotografie chcę przekonywać do tego, że warto w góry pojechać, by coś przeżyć i mieć przyjaciół – zachęcał pasjonat gór. Na wystawie, oprócz prac Piotra Snopczyńskiego, można znaleźć także kilka zdjęć uczestniczącego w wyprawie Marcina Kina, zajmującego się fotografią sportów ekstremalnych.

Choć Dni Gór trwają od początku tygodnia, to właśnie wystawa fotografii każdego roku oficjalnie otwiera cykl wydarzeń. Uczestników lipcowego wyjazdu ujętego na fotografiach świdniczanie będą mieli okazję dziś poznać na spotkaniu w Klubie Bolko.

Program XXII Dni Gór:

4.11.2017, klub Bolko, pl. Grunwaldzki
16.00-17.00 Polska Zimowa Wyprawa na K2 – Krzysztof Wielicki i goście (Marcin Kaczkan, Janusz Gołąb, Rafał Fronia, Piotr Tomala)
17.00-18.00 Z K2 na nartach 2017 – Jędrek Bargiel i uczestnicy wyprawy (Darek Załuski, Bogdan Leśniodorski i inni)
18.00-19.00 Dwa razy Mount Everest – Jarosław Gawrysiak
19.00-20.30 Kadrowanie w krajobrazie i portrecie – Kuba Krawczyk, Grzegorz Maciąg
Promocja książki Danuty Piotrowskiej LHOTSE.

10.11.2017, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świdnicy, ul. Kanonierska 3
10.00 XI Edycja Powiatowego Konkursu Turystycznego „Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym”- Góry Stołowe (polskie i czeskie).

3.12.2017
10.00 Zawody wspinaczkowe o Puchar Starosty Świdnickiego – Hala sportowa w Witoszowie Dolnym

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRyś szuka domu [Aktualizacja]
Następny artykułStartuje półmaraton w Świdnicy, są utrudnienia!