Strona główna 0_Slider Jubileuszowa 10. edycja Świdnickiego Biegu Niepodległości

Jubileuszowa 10. edycja Świdnickiego Biegu Niepodległości [FOTO]

0

Prawie półtora tysiąca uczestników wzięło udział w 10. Świdnickim Biegu Niepodległości organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak co roku najważniejszy nie był wynik i miejsce na mecie, a dobra zabawa i aktywne uczestnictwo w obchodach narodowego święta.

Już od godziny 9:00 chętni biegacze okupowali biuro zawodów mieszczące się w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Tam zapisywali się i odbierali pakiety startowe. Około godziny 11:50 wystartowała wspólna rozgrzewka, w której udział mogli wziąć wszyscy, zarówno biegnący, jak i kibice. Ćwiczenia prowadzili instruktorzy z Energia Fitness Klub.

Punktualnie o godzinie 12:00 włodarze miasta i powiatu wystartowali 1434 uczestników spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu organizatorzy przygotowali cztery okrążenia trasy przebiegającej przez: Rynek, ul. Grodzką, ul. Zamkową, ul. Kotlarską, ponownie Rynek, ul. Długą, ul. Daleką, ul. Pułaskiego i Rynek. Długość jednego okrążenia wynosiła 1250 metrów. Każdy z biegaczy sam decydował o ilości przebiegniętych okrążeń. Bieg jest uważany za rekreacyjny, a jego celem nie jest wynik. Z tego powodu nie był mierzony czas, ani notowane miejsca. Najmłodszym uczestnikiem był Grzesiu Jedziniak urodzony w kwietniu bieżącego roku, a najstarszym Pani Janina Kapa urodzona w 1939 roku. Po biegu na uczestników czekała loteria, w której losowano numery startowe. Na uczestników czekały między innymi: vouchery do sklepu sportowego przy ul. Pułaskiego, zaproszenia na obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz bilety do kina.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński, Tekst: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPiłkarskie derby powiatu: Polonia-Stal – Karolina [RELACJA LIVE]
Następny artykułJakub Gierszał o nowym filmie, zdjęciach w Świdnicy i granych postaciach [FOTO]