Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarskie derby powiatu: Polonia-Stal – Karolina

Piłkarskie derby powiatu: Polonia-Stal – Karolina [RELACJA LIVE]

0

W czternastej serii spotkań grupy wschodniej piłkarskiej IV ligi jesteśmy świadkami derbów powiatu świdnickiego, w których miejscowa Polonia-Stal Świdnica podejmie Karolinę Jaworzyna Śląska. Startujemy o 13.30, zapraszamy do śledzenia relacji i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Ł. Kot, Salamon, Białas, Kozachenko, Somala, Sowa, Jagieła, Szuba, Szczygieł, Myrta

Skład Karoliny: Wajdzik, Wilk, Szysaka, Krawczyk. Luber, Borowy, Ignatowicz, Rosiak, Czernicki, Tatuśko, Drąg

Rozpoczynamy spotkanie

2′ – Czernicki zagrywa ręką we własnym polu karnym – rzut karny

Wojciech Szuba celnie – prowadzenie świdniczan 1:0!!

6′ – gospodarze już na dwubramkowym prowadzeniu, Myrta łatwo ogrywa Lubera, jego mocne uderzenie odbija Wajdzik, ale wskutek dobitki Szczygła jest bezradny!!

12′ – Myrta – żółta kartka

14′ – Karolina trochę podnosi się z kolan, ale Polonia-Stal kontroluje przebieg wydarzeń na murawie

17′ – seria rzutów rożnych dla gospodarzy, jaworzynianie mieli sporo szczęścia

20′ – bardzo dobra, składna akcja miejscowych – Salamon ostatecznie na spalonym – to mogło być 3:0

23′ – indywidualna akcja Ł. Kota, świdnicki boczny obrońca niedokładnie dogrywa do Myrty

29′ – rzut wolny dla Karoliny, wrzutka Krawczyka nie znajduje adresata

30′ – Sowa minimalnie uderza obok bramki, będąc w znakomitej sytuacji

35′ – Szczygieł trafia do bramki – skrzydłowy gospodarzy zdaniem sędziego bocznego na spalonym! Bardzo wątpliwym…

39′ – szansa na gola dla Karoliny – obrońcy świdniczan blokują strzał Wilka

koniec pierwszej połowy – Świdnica pewnie prowadzi 2:0!

wracamy do gry – zmiana w świdnickim zespole – Łuszkiewicz zmienia Somalę

50′ – bardzo mocne tempo świdniczan, na sztucznym boisku świdnickiego OSiR-u pachnie kolejnymi golami dla gospodarzy

51′ – Salamon – żółta kartka

53′ – Tatuśko – żółta kartka

55′ – Sowa zastąpiony przez Skowrońskiego (Polonia-Stal)

55′ – zmiana także w Karolinie – Matwiejko za Drąga

57′ – świdniczanie marnują kontrę dwóch na jednego!

60′ – gospodarze ruszają z kolejną kontrą, Jagieła zagrywa niestety niedokładnie

64′ – zmiana w Karolinie – Piątek za Szyszkę

68′ – Wajdzik bardzo dobrze przenosi piłkę nad poprzeczką, ratując swój zespół od utraty trzeciego gola

71′ – Tatuśko ogląda drugą żółtą kartkę – Jaworzyna w dziesiątkę!

72′ – Białas niedokładnie przerywa akcję – Ignatowicz strzela obok bramki

76′ – ależ to była „setka” dla świdniczan – Szczygieł i Myrta wyszli sam na sam z Wajdzikiem i przegrali ten pojedynek

80′ – Adamowicz zastępuje Borowego (Karolina)

82′ – Klemiński za Myrtę (Polonia-Stal)

83′ – Kot broni strzał głową Ignatowicza

87′ – Matwiejko – żółta kartka

89′ – Jagieła wychodzi sam na sam z Wajdzikiem – słupek!

90′ – żółte kartki lecą w górę – Szuba, B. Kot, Adamowicz

koniec meczu Świdnica wygrywa 2:0 choć spotkanie zakończyło się najmniejszym z możliwych rozmiarem kary dla Karoliny!

Poprzedni artykułŚwidnica świętuje Niepodległą [FOTO/VIDEO]
Następny artykułJubileuszowa 10. edycja Świdnickiego Biegu Niepodległości [FOTO]