Strona główna 0_Slider JPSC: Pierwsza lokata dla piłkarzy Lechii Dzierżoniów

JPSC: Pierwsza lokata dla piłkarzy Lechii Dzierżoniów [73 ZDJĘCIA]

0

Drugi turniej piłki halowej z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018 zakończył się zwycięstwem UKS-u Lechii Dzierżoniów. Podium podczas imprezy przeznaczonej dla zawodników i zawodniczek z rocznika 2009 uzupełniły ekipy Gryfa Świdnica i Football Academy Wałbrzych.

Na starcie turnieju rozgrywanego w hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy stanęło w sumie 9 zespołów. Oprócz Lechii, Gryfa i Football Academy obserwowaliśmy zmagania dwóch drużyn z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Kuźni Jawor, Akademii Piłkarskiej Świdnica i dwóch ekip gospodarzy – Polonii-Stali Świdnica.

Każdy z zespołów rozegrał po sześć meczów, przeprowadzono trzy fazy turnieju. W tej decydującej rywalizacja toczyła się w grupie „złotej”, „srebrnej” i „brązowej”. W walce o miejsca 1-3 zdecydowanie najlepsi okazali się piłkarze UKS-u Lechia Dzierżoniów, którzy zanotowali bardzo pewne wygrane z Gryfem Świdnica i Football Academy Wałbrzych. W decydującym o drugiej pozycji meczu Gryf Świdnica pokonał wałbrzyszan 6:4.

Bardzo zacięty przebieg miały spotkania w grupie „srebrnej” o miejsca 4-6 na zakończenie imprezy. Akademia Piłkarska Świdnica, GCKiS I Żarów i Polonia-Stal Świdnica zgromadziły na swoim koncie po jednej wygranej i porażce. Najlepszym bilansem goli mogli pochwalić się jednak poloniści, minimalnie wyprzedzając żarowian i AP Świdnica.

Grupa „brązowa” została wygrana przez Kuźnię Jawor. Goście wysoko pokonali GCKiS II Żarów i zremisowali 4:4 z Polonią-Stal II Świdnica. Biało-zieloni uplasowali się ostatecznie na ósmej lokacie, żarowianie finiszowali na dziewiątym miejscu.

Na zakończenie najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Football Academy Wałbrzych Hubert Węgrzynowski (11 goli). Zdaniem trenerów najlepszym bramkarzem okrzyknięto golkipera Lechii Dzierżoniów Michała Płóciniaka, a inny gracz Lechii – Alan Czerwiński uznany został najlepszym piłkarzem całego turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, czołowe ekipy i najlepsi indywidualnie zawodnicy nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatora, sponsorów i patronów turnieju – Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, Polski Związek Piłki Nożnej, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu, a także firmę JAKO Polska. Patronem medialnym całego cyklu turniejów jest portal Swidnica24.pl.

Klasyfikacja końcowa turnieju dla rocznika 2009:

1. UKS Lechia Dzierżoniów

2. Gryf Świdnica

3. Football Academy Wałbrzych

4. Polonia-Stal I Świdnica

5. GCKiS I Żarów

6. Akademia Piłkarska Świdnica

7. Kuźnia Jawor

8. Polonia-Stal II Świdnica

9. GCKiS II Żarów

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNowy posterunek w gminie Świdnica
Następny artykułPrzedświąteczna gorączka z CINEMA3D [KONKURS]