Strona główna 112 Nowy posterunek w gminie Świdnica

Nowy posterunek w gminie Świdnica

0

Policja ma nowy posterunek w Słotwinie. Obiekt został wyremontowany ze środków gminy Świdnicy, a wyposażony przez Komendę Główną Policji.

Posterunek powstał w budynku świetlicy wiejskiej, która należy do gminy Świdnica. O jego uruchomienie wielokrotnie apelowali sołtysi wsi i mieszkańcy, zwracając szczególną uwagę na częstszą liczbę patroli i wizyt funkcjonariuszy policji na terenie gminy.

Gmina Świdnica, jako jedyna w powiecie świdnickim nie posiadała własnego posterunku policji na obszarze 208 km2 i przy ponad 17 tysiącach mieszkańców. Dotychczasowy kontakt z dzielnicowym możliwy był podczas wtorkowego dyżuru w siedzibie Urzędu Gminy, lub przy ul. Ofiar Oświęcimskich w Świdnicy. – W dalszym ciągu utrzymujemy wtorkowe dyżury, a poza wyznaczonym terminem, wszelkie formalności można realizować już w Słotwinie, budynek nr 36 – podkreślała wójt gminy.

Kierownikiem nowego posterunku jest asp. sztab. Arkadiusz Borkowski. Zespół dzielnicowych tworzą: Adam Kłyszejko, Michał Kopaczewski oraz Łukasz Pluta, a w patrolu pracują: Grzegorz Matejko i Paweł Janiszewski.

Dużym ułatwieniem dla mieszkańców gminy jest bezpośredni, telefoniczny kontakt z każdym dzielnicowym. Dlatego też, przed udaniem się z wizytą do dzielnicowego warto sprawdzić, czy jest on na miejscu – podkreślał kierownik Borkowski.

Mł. Asp. Adam Kłyszejko +48-797-306-418

REJON SŁUŻBOWY
Bojanice, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Grodziszcze, Jakubów, Krzyżowa, Makowice, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Lutomia Mała, Opoczka, Stachowice, Stachowiczki, Wieruszów.

Sierż. Sztab. Michał Kopaczewski +48-797-306-422

REJON SŁUŻBOWY
Boleścin, Gogołów, Jagodnik, Miłochów, Niegoszów, Krzczonów, Panków, Pszenno, Słotwina, Sulisławice, Wilków, Wiśniowa, Zawiszów.

Mł.asp. Łukasz Pluta +48-797-306-424

REJON SŁUŻBOWY

Burkatów, Komorów, Lubachów, Modliszów, Mokrzeszów, Pogorzała, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Złoty Las.

/UG Świdnica, opr. red./

 

Poprzedni artykułUtonął w Warszawiance
Następny artykułJPSC: Pierwsza lokata dla piłkarzy Lechii Dzierżoniów [73 ZDJĘCIA]