Strona główna 0_Slider III Forum Kobiet: Nagrodzone za pasję

III Forum Kobiet: Nagrodzone za pasję [FOTO]

1

Każdego dnia udowadniają, że są silne, przedsiębiorcze, pełne pomysłów i energii, by realizować swoje marzenia. Ponad 300 aktywnych mieszkanek regionu wałbrzyskiego spotkało się w Świdnicy na III Forum Kobiet, podczas którego został m.in. rozstrzygnięty plebiscyt „Kobieta z pasją”.

Supermenka – Bogumiła Barbara Barańska

Idea, która przyświeca głównym organizatorkom Forum – radnej Magdalenie Rumiancew- Wróblewskiej i zespołowi pod wodzą Iwony Petryli – to przede wszystkim wymiana kobiecej energii. W świdnickim teatrze panie mogą spotkać się, rozmawiać, wysłuchać wykładów motywacyjnych. W tym roku o narzędziach, potrzebnych do tego, by rozwijać skrzydła, mówiła psycholożka Małgorzata Ohme. Z kolei wykład Elżbiety Krzyżaniak-Smolińskiej „Spełnione kobiety” traktował o uwalnianiu kreatywności. W tę narrację znakomicie wpisał się także gość specjalny – wicemarszałek Ewa Mańkowska, która wzruszyła i rozbawiła uczestniczki forum pełnym humoru wystąpieniem. Paniom kibicowali panowie, wśród których znaleźli się starosta Piotr Fedorowicz oraz Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było wręczenie statuetek „Kobieta z pasją” w czterech kategoriach. Wyboru wszystkich laureatek, na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokonała Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli, podmiotów gospodarczych, samorządów, instytucji oraz osobowości ze świata kultury. O wyróżnienie mogły starać się kobiety z terenu powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego.

Kapituła zadecydowała, by w trzech kategoriach przyznać również wyróżnienia. Statuetka Kobiety w kulturze i sztuce trafiła do Zuzanny Bator, organistki, założycielki Fundacji Chorda Auxit; wyróżnienia otrzymały Estera Grabarczyk i Róża Stolarczyk. W kategorii Kobieta Plus kapituła statuetkę przyznała Violetcie Mazurek, działaczce kulturalnej i dziennikarce, a wyróżnione zostały Marlena Jęczmień oraz Malwina i Stanisława Pasternak. Tytuł kobiety przedsiębiorczej zdobyła w tym roku Sylwia Petryna z Wałbrzycha, właścicielka firmy konsultingowej. Kapituła wyróżniła Dorotę Sało i Joannę Szymoniak. „Supermenka” była tylko jedna. W tej kategorii statuetkę Kapituła przyznała świdniczance, Bogumile Barbarze Barańskiej, działaczce społecznej, która udowadnia całym swoim życiem, że nawet z najtragiczniejszych przeżyć można czerpać siłę. Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego przyznał jeszcze nagrodę specjalną, której laureatką została Jolanta Górniak.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułŚwięta w Mrówce [FOTO]