Strona główna 0_Slider Fantastyczne piłkarskie emocje na inaugurację JPSC 2017/2018!

Fantastyczne piłkarskie emocje na inaugurację JPSC 2017/2018! [102 ZDJĘCIA]

0

To było prawdziwe święto futbolu w wykonaniu dziecięcym. Młodzi piłkarze z rocznika 2010 zafundowali kibicom niesłychane emocje. Na inaugurację cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018 swoje umiejętności w hali w Witoszowie Dolnym zademonstrowało blisko 150 młodych zawodników reprezentujących aż 16 zespołów. Patronat medialny nad wszystkimi turniejami objął portal Swidnica24.pl.

Równocześnie na specjalnie przygotowanych boiskach rozegrane zostały dwa turnieje. W każdym z nich na starcie stanęło osiem zespołów, a walka toczyła się systemem każdy z każdym. Każda z drużyn rozegrała po siedem spotkań, każde po 11 minut. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a czołowe drużyny wyłoniły się w ostatniej fazie turnieju.

Na boisku zaprezentowały się piłkarze Baszty Wałbrzych, Kuźni Jawor, Akademii Piłkarskiej 11 Wrocław, Młodej Polonii Wrocław, AKS-u Strzegom, Lechii Dzierżoniów, Darboru Bolesławice, Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica i MKS-u Polonia-Stal Świdnica. Na boisku nr A walka o wygraną toczyła się do samego końca. Przed ostatnią turą spotkań AKS Strzegom był pewny drugiej lokaty, a o triumf mierzyli się zawodnicy Akademii Piłkarskiej 11 Wrocław i Lechii I Dzierżoniów. Lepsi okazali się wrocławianie, a „Lechiści” spadli aż na czwartą pozycję, ustępując miejsca jeszcze Baszcie I Wałbrzych (gorszy bilans bezpośredniego meczu). Na boisku nr B zwyciężyli zawodnicy Lechii II Dzierżoniów. Tylko punkt mniej uzbierali reprezentanci Polonii-Stali II Świdnica, występujący pod wodzą trenerów Ryszarda Tyndla i Andrieja Kozachenko. Na trzecim stopniu podium wylądowali przedstawiciele Baszty II Wałbrzych.

Warto odnotować, że nie było dziś lepszych i gorszych zawodników, każdy z młodych graczy otrzymał identyczną statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju. Turniej swoim patronatem objęli: Polski Związek Piłki Nożnej, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu i Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu, a portal Swidnica24.pl jest patronem medialnym całego cyklu turniejów JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018. Sad Burkatów zagwarantował uczestnikom pyszności w postaci jabłek, a rodzice gospodarzy imprezy – grupy Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2010 przygotowali kącik gastronomiczny i loterię fantową. Tam na szczęśliwców czekały m.in. koszulka i spodenki reprezentacji Polski, koszulki treningowe, bluzy, pamięci USB, pluszaki, gry planszowe i inne gadżety. Kolejną atrakcją było przeprowadzanie analizy składu ciała zawodników uczestniczących w turnieju (Gabinet Dietetyczny CalorEat).

Pierwszy tegoroczny turniej przeszedł już do historii, ale cała machina nie zwalnia tempa. W niedzielę, 26 listopada o godz. 8.30 w hali na Zawiszowie w Świdnicy rozpocznie się turniej dla rocznika 2009.

Klasyfikacja końcowa turnieju na boisku nr A:

1. Akademia Piłkarska 11 Wrocław

2. AKS Strzegom

3. Baszta I Wałbrzych

4. UKS I Lechia Dzierżoniów

5. Polonia-Stal I Świdnica

6. Kuźnia Jawor

7. Akademia Piłkarska 13 Świdnica I

8. Młoda Polonia I Wrocław

Klasyfikacja końcowa turnieju na boisku nr B:

1. UKS II Lechia Dzierżoniów

2. Polonia-Stal II Świdnica

3. Baszta II Wałbrzych

4. Baszta III Wałbrzych

5. Darbor Bolesławice

6. Młoda Polonia II Wrocław

7. Akademia Piłkarska 13 Świdnica II

8. Polonia-Stal III Świdnica

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułŚwidnicka Platforma Obywatelska odbudowuje struktury
Następny artykułWoda i ścieki od stycznia drożeją