Strona główna 0_Slider Do Strzegomia już bez objazdów

Do Strzegomia już bez objazdów [FOTO]

4

Po ponad rocznych utrudnieniach kierowcy odetchnęli. Przejazd przez lasek grochotowski na drodze wojewódzkiej 382 ze Świdnicy do Strzegomia został otwarty, mimo że remont tego odcinka jeszcze się nie zakończył. Koniec z uciążliwymi objazdami.

W 2013 roku mostek został uszkodzony przez podtopienia. Przez ponad dwa lata w tym miejscu obowiązywało zwężenie i ruch wahadłowy, ale takie rozwiązanie prowadziło do licznych kolizji. W 2015 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wyłoniła firmę, która miała naprawić most i przy okazji wyremontować zniszczony odcinek drogi od granic lasku grochotowskiego do zjazdu na Stanowice. Przetarg „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 382 od km 2+000 do km 3+600 z rozbiórką mostu w km 2+922 i budową nowego nad rzeką Pełcznicą w miejscowości Nowy Jaworów wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej.” wygrała firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Termin realizacji zadania, według podpisanej umowy, przewidywano od 10.11.2015 do 10.08.2017r. Jednak termin ten uległ zmianie.

Na mocy aneksu czas na zakończenie inwestycji Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wydłużyła do 14 stycznia 2018 roku. Przejazd został uruchomiony mimo ze nadal jest jeszcze sporo do zrobienia Na niedokończonym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości.

/red./

Poprzedni artykułHistoryczne nabożeństwo w świdnickim Kościele Pokoju
Następny artykułUczą najmłodszych, jak pokonywać bariery