Strona główna 0_Slider 29 nowych etatów, ponad 2,5 miliona więcej na pensje dla świdnickich urzędników

29 nowych etatów, ponad 2,5 miliona więcej na pensje dla świdnickich urzędników

68

Rośnie zatrudnienie i koszty dla budżetu miasta związane z zatrudnieniem w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. W 2014 urzędników było 217, obecnie jest ich 246. Cztery lata temu wynagrodzenia kosztowały budżet miasta 9,5 miliona złotych, w tym fundusz płac w magistracie planowany jest na blisko 12 milionów złotych.

Te informacje podaje prezydent Beata Moskal-Słaniewska w odpowiedzi na interpelację radnego Janusza Soleckiego. Wzrost zatrudnienia, a co za tym idzie także funduszu wynagrodzeń prezydent tłumaczy zmianami struktury organizacyjnej w Urzędzie Miejskim, wprowadzonymi w czerwcu 2015 roku. Wówczas powstały nowe stanowiska, wydziały i referaty oraz zostali powołani pełnomocnicy prezydenta:

Na wzrost wpłynęło także zatrudnienie nowych osób w ramach robót publicznych. Część z nich została oddelegowana do jednostek miejskich:

Średnie płace w Urzędzie Miejskim w tym roku wynoszą od 2 350 zł do 4 267 zł. Prezydent nie podaje, czy to wynagrodzenia netto czy brutto:

W 2015 roku płace w UM wynosiły:

Pracownik obsługi (20,25 etatu) – 2147,26 zł
Referent (10,50 etatu) – 2099,38 zł
Podinspektor (44 etaty) – 2854,07 zł
Inspektor (97,50 etatu) – 3454,84 zł
Samodzielne stanowiska (6,70 etatu) – 3606,65 zł
Kierownicy i zastępcy dyrektorów (16 etatów) – 4820,71 zł
Dyrektorzy (16 etatów) – 5764,95 zł

Portal Swidnica24.pl 6 listopada zadał pytania o zatrudnienie, zarobki oraz podwyżki i umowy zlecenia we wszystkich jednostkach miejskich. Na odpowiedzi wciąż czekamy.

/asz/

 • mieszkaniec miasta

  Mnie jako mieszkańca bardziej obchodzi to czy chodnik jest oświetlony i czy mogę zapisać dziecko do żłobka. Na szczęście widać efekty pracy tych ludzi. Jeszcze jedno takie spostrzeżenie, lepiej mieć 246 pracowników i widać efekty niż 217 i marazm w mieście.

  • BA

   No właśnie, nie obchodzi. A mnie owszem, bo za poprzedników miasto hulało bardzo dobrze i ilość pracowników była wystarczająca. Prezydentka tłumaczy, że to reorganizacja. Ale przecież to ona ją wprowadziła, tylko poco? Bez komentarza. 2, 5 mln niepotrzebnie wydanych rocznie, co na kadencję wypada 10 mln. Toż to ogromna suma, za którą można naprawdę masę rzeczy zrobić. Ile razy ludzie pisali, że prezydentka odmawia mieszkańcom, bo tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Jak to nie ma?

   • Janusz B.

    Do pani Bogusi – no właśnie, ma pani świętą (jak na panią przystało) rację. Miasto głównie hulało. Szczególnie prezydent w surducie, z którego podobno do dziś nie rozliczył się w urzędzie. Hulanki to były główne atrakcje miasta, bo “ciemny lud” trzeba było otumanić. Miasto więc hulało, ale za robotę nie miał się kto wziąć. Poziom inwestycji spadał z roku na rok. Ostatnia kadencja – dno. Ja rozumiem, że pani kocha brata, ale niech pani naprawdę już sobie odpuści. “Ciemny lud” okazał się nie tak ciemny i zweryfikował Murdzka i jego świtę, szczególnie Pałaca i Skórskiego, dziękując wspomnianym panom dokładnie 3 lata temu podczas wyborów. Przeszli do historii, niechlubnej

    • BA

     Panie Januszu, wie pan dlaczego wogóle piszę?. Bo nie znoszę kłamstwa i niesprawiedliwości. A pan w tej chwili chyba w tym zaczyna przodować na niniejszym forum. Wychodzi pan z zasady, że kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą. Tamci przegrali tylko dlatego, że zrobiono kampanię kłamstwa i pomówień i pan dobrze o tym wie. Poprzednicy ciężko pracowali i tylko dlatego pani BMS może wydawać pełnymi garściami, a tak potrafi naprawdę każdy. Z całym szacunkiem, ale proszę mi powiedzieć ilu inwestorów zdobyli obecni, co wymyślili, żeby miasto zdobywało pieniądze ? (środki unijne za chwilę się skończą i gdy wy zostaniecie przy władzy, miasto będzie tylko spłacać długi (tempo zaciągania przez was bije na głowę poprzedników). Tamci mieli wiele innowacyjnych pomysłów, które zaczęły kopiować inne miasta. Wy nic, tylko naśladujecie. Podobno naśladowanie jest najwyższą formą uznania 🙂

    • hanka

     Janusz, BA wciąż o super inwestycjach Wojciecha i spółki…nuda..napisz lepiej co to za temat z tym surdutem??? Czemu miał się rozliczać za surdut ( ło matko co to jest surdut i który z trzech prezydentów go miał czy ma..no bo chyba nie nosił)…ja czekam..

   • Jan Wtorek

    Urzędnicy powinni dobrze zarabiać. Wtedy można od nich wymagać lepszej pracy. I to w mieście widać. Poza tym nie wiem, co to za sensacja – ok. 2,5 – 3,5 tys, zł nie powala. A dyrektorzy w Starostwie na pewno zarabiają więcej. Może redakcja spyta może o pensję dyrektora Podgórskiego (sorry – zastępcy dyrektora), któremu utworzono stanowisko po wyborach, żeby był święty spokój…

    • BA

     A za poprzedników źle pracowali? Moim zdaniem bardzo dobrze.

     • Kami

      to dlaczego przez tyle lat nie dostawali podwyżek?? tzn. nie wszyscy, zwykli podinspektorzy czy inspektorzy na śmiesznie niskich pensjach, ale dla wybranych zawsze kasa się znalazła. 3 lata temu, po przyjściu nowej władzy różnice w wynagrodzeniach do takich samych stanowisk urzędowych w naszym rejonie wynosiły od 15 do ponad 30 %..ile jeszcze lat potrzeba żeby to wyrównać..niektórzy na emerytury już pójdą

   • JAcenty

    Ja bym za to wolał aby miasto nie ‘hulało’ tylko normalnie funkcjonowało.

  • Mareczek

   Przepraszam ale musisz być urzędnikiem cesarzowej. Raz że co raz piszesz pod nowym nikiem dwa że tylko u niej tacy geniusze mają szansę na pracę . Im więcej pracowników tym lepszy efekt. Einstein przy tobie to pikuś 🙂

   • mieszkaniec miasta

    Bardzo chciałbym. A ty wyglądasz na takiego, który wysłał CV, ale mu podziękowano 🙂
    Mam jeden nick- mieszkaniec miasta. Nie bawię się w trolla. A Ty? Pozdrawiam.

    • Mareczek

     Żałosny jesteś, nick założony dziś i 6 wpisów broniących Czerwony dwór.

     • mieszkaniec miasta

      Tak to prawda, że dzisiaj założyłem konto, żadna tajemnica. Najśmieszniejsze jest to, że nawet nie głosowałem na obecne władze. Natomiast żałosne jest to, że mnie szpiegujesz. Ale może masz tak we krwi, że żyjesz życiem innych. Twój wybór. Ja nie zamierzam z tobą prowadzić już dyskusji, nie ten poziom. Jako mieszkaniec miasta mam prawo krytykować lub pochwalać prace urzędu.

     • JAcenty

      Przyganiał kocioł garnkowi, nick założony we wrześniu a stroi się w bywalca.

  • Jan

   Jak jest tak pięknie w tej naszej Świdnicy to może zwolnic wszystkich urzędników i zatrudnić ich w zieleni miejskiej z wszystkimi innymi mieszkańcami wtedy to będzie kolorowo i kwieciście. Cała Świdnica będzie jednym wielki ukwieconym parkiem. Każdy będzie odpowiedzialny za 35 arów, będzie sadził, pielił, wykopywał, sadził nowe a na zimę będzie odśnieżał. Beata opamiętaj się kto dla Ciebie pisze?

   • hanka

    Beatę mamy na oku..

 • Mariusz Wiszczuk

  Straszna jest tendencja, postępująca biurokratyzacja. Nie ma już kwestii, czy grozi nam Grecja, ale kiedy :(. Wszyscy o tym mówią, najczęściej przed wyborami, a potem bez żenady powiększają swój “dwór”.

  • Janusz B.

   Przerośnięta administracja – To dotyczy rzadu PIS i misiewiczow. A Liczba urzędników w UM wcale nie jest tak ogromna w porównaniu z innymi podobnymi miastami, a zreszta wielu z nich ponoć tez jest opłacanych ze środków PUP

   • Jan

    Bzdury piszesz i kłamiesz. Świdnica jest w czołówce miast wydających najwięcej na urzędników w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Zerknij na kilka stron które publikują takie dane zanim uraczysz nas kolejnymi wypocinami.

    • haab

     A jakie strony to publikują? Chętnie zweryfikują.

     • hanka

      popieram, też bym poczytała..może zmienię zdanie jak poznam fakty..

     • Suw

      Wydatki z budżetu miasta na administrację publiczna w przeliczeniu na jednego mieszkańca w poprzednim roku wyniosły :

      Głogów 261 zł , Łomża 265 zł , Biała Podlaska 289 zł , Tarnowskie Góry najbliżej bo 330 zł. My zgodnie z propozycją budżetową przeznaczymy na 2018 ponad 400 zł na 1 obywatela !!!!!

     • JAcenty

      Możesz pokazać źródło tych danych?

   • Maciej Miłosz

    Wpis za 60gr, czyli jak przerost biurokracji w SLD-owskiej Świdnicy próbować przekuć w sukces i porażkę PiS w polityce krajowej.

 • hanka

  Ludzie pracownik na „robotach publicznych” to nie urzędnik, to nie jest stały pracownik, tylko osoba skierowana z urzędu pracy do podjęcia pracy w celu aktywizacji zawodowej, podnoszenia czy zmiany kwalifikacji zawodowych w ramach przeciwdziałania bezrobociu w pewnych grupach wiekowych lub zawodowych..kto ma tych ludzi zatrudniać, najczęściej znajdują prace w sądach, prokuraturach oczywiście w na administracyjno-biurowych stanowiskach w różnych urzędach itp. Wg info UM takich osób w urzędzie i jego jednostkach jest 16..to nie powala, to są ludzie dla kt ta forma zatrudnienia to jedyna okazja na prace lub zdobycie doświadczenia!!! O tym ze artykuły na portalu są tendencyjne i jednoznacznie w opozycji do władz miasta to wiemy i juz przywykliśmy ale przyzwoitość wymaga rzetelnego przedstawiania sprawy.

  • BA

   Czyżby? Piszą o tym, co się dzieje, a nie powinno. To ich wina?

   • hanka

    To co twierdzi pani ze urząd nie powinien zatrudniać ludzi na roboty publiczne z dofinansowaniem z PUPu, ze w ten sposób realizowany jest program min. aktywizacji zawodowej to źle? Kto wg pani powinien zatrudniać ludzi tylko prywatne firmy..i pisze to pani obarczyli ubogich i ciemiężonych..

    • BA

     A gdzie napisałam, że jestem przeciwko ubogim i ciemiężonym? Ja mówię o kiepskich pomysłach reorganizacyjnych i o rozrzutności

    • BA

     A gdzie napisałam, że jestem przeciwko ubogim i ciemiężonym? Ja mówię o kiepskich pomysłach reorganizacyjnych i o rozrzutności. Odsyłam na Facebooka |Wspólnoty Samorządowej -tam dowie się pani różnych ciekawych rzeczy. Jeśli oczywiście interesuje panią prawda.

   • Janusz B.

    Pani Bogusiu, ależ powinni, gdyby pisali prawdę. Czyli o rzeczach DOBRYCH przede wszystkim. Tu jest totalna krytyka i nagonka, bo pani asz ma kompleksy. A wtórują jej takie Bogusie, Jole, Irki, Sławki, Wojtki, Radki i inne Romki. Na szczęście ludzie chodzą po ulicach i są w stanie sami ocenić ile się dzieje złego, a ile dobrego

    • BA

     CZYŻBY WTÓRUJĄ? Po prostu piszą prawdę. A pana to boli, bo kłamstwo jest dla was korzystniejsze, prawda wprost przeciwnie.

     • hanka

      Hmm..Park Centralny by juz był..wybetonowany i wygranitowany z grającymi ławeczkami i śmierdzącą, zabrudzoną wodą bo super projekt ominął zbiorniki wodne w parku, stadion – będzie, może teraz tego nie widać ale byłej władzy tez się wykonawca na Centrum Przesiadkowym zmienił, o ilości aneksów do terminu realizacji nie wspomnę i ostatecznym koszcie większym o kilka milionów też pomilczę.., basen..no basen to poprzednia ekipa zaplanowała wielki, drogi i z wieżą..taki pałac wśród akwaparków..kasę wydali na powołaną spółkę inwestycyjną i ..tyle..a kwiatki to te chabazie i chwasty porastające wówczas większość terenów zielonych- po kolana w miejscach reprezentacyjnych i po pas w pozostalych..

     • BA

      To znaczy, że nie jest pani zorientowana w tamtym, naprawdę pięknym projekcie, tylko przytacza to, co ukuło SLD i powtarzało jak mantrę, aby zdyskredytować to, co wymyślili poprzednicy. No i proszę, utrwaliło się, bardziej niż fakty. A szkoda , bo mielibyśmy naprawdę wyjątkowy park, w którym byłoby mnóstwo ciekawych propozycji dla całych rodzin. Wersja obecna jest przeciętna i jako całość nudna (projekt widziałam) . Choć podobały mi się róże. Bardzo żal mi tamtego projektu, bo mogło być pięknie. Co do aquaparku, to jeszcze głębiej weszła pani w ich wersję. A jedynie prawda jest ciekawa.
      Dalej, gdyby nie kilkuletnia walka poprzedników o przejęcie od województwa uwieńczona sukcesem tuż przed końcem kadencji, to dzisiaj miasto nie mogłoby sadzić sobie kwiatków na przykład na pl. Wolności , zresztą roślinek nie brakowało na pl. św. Małgorzaty, Grunwaldzkim, rondach i skwerkach, choć teraz jest ich więcej. I oczywistą nieprawdą też jest wersja jakoby te trawy i chwasty porastały tak masowo -chyba że ma pani na myśli parki, których renowację rozpoczęto (park Kasprowicza i Centralny, reszty nie zdążono). No pani Haniu, aż tak pani zabrnęła?

     • JAcenty

      Tak masz rację, park jako zlewnia ścieków z całego Witoszowa byłby piękną wizytówką miasta. Ta zielona pachnąca woda, pokryta uroczym kożuchem glonów i pływającymi tu i ówdzie starymi garnkami. Mi też tego żal.

     • BA

      Nie wiem o co chodzi, ale jasne jest , że woda miała być czysta. Rozmawiano z zarządem melioracji i być może ten problem byłby rozwiązany bez takich nakładów, ale cóż kadencja się skończyła.

     • hanka

      a pani jest najlepiej zorientowana w tym co robiła Wspólnota i jej sympatycy i jak mantrę od lat trzech powtarza przetworzone przez siebie informacje o wiekopomnych zasługach poprzedników BMS…wsród tych pseudo zasług wymieniając tą prawdziwą …TAK ZGADZAM SIĘ roślinek nie brakowało na placu sw. Małgorzaty! tylko zaraz, zaraz, chwilunia – kto tam mieszka..no kto Świdniczanie? tak tak brawo!! były wice z magistratu.

     • BA

      Coś przetworzyłam? Nic mi o tym nie wiadomo. A ten chwyt z pl. św. Małgorzaty jest żenujący. Pani prezydent mieszka blisko ronda na Sprzymierzeńców i dlatego rozkopała i przetworzyła dopiero co oddane do użytku fajne rondo z fajnymi nasadzeniami. Teraz ma ładniej-i co odpowiada pani taka argumentacja?-identyczna jakiej użyła pani. Przecież to bez sensu.

     • hanka

      wszystko pani przetwarza i wielu osobom dużo o tym wiadomo..bez sensu jest ciągłe krytykowanie obecnych włodarzy..pani wpisy nie pozwalają na dyplomacje i od dawna stosuje pani zasadę “wszelkie chwyty dozwolone” to niech się pani nie dziwi że ja chwyciłam za kwiatki z placu Sw. Małgorzatki..co do ronda może było fajne..ale mało funkcjonalne tudzież średnio bezpieczne i …jeszcze bym tak mogła przez chwilę..i co odpowiada pani taka argumentacja? bardzo w pani stylu..

     • BA

      Niezwykle dziwi mnie ten wpis, bardzo obraźliwy i niesprawiedliwy, bo nic nie przetwarzałam i bardzo rzadko odzywam się jako pierwsza-na ogół jest to reakcja na ewidentne kłamstwa. Pojechała pani ostro, więc proszę o przykłady, kiedy stosowałam chwyty i jakie oraz co wg pani przetworzyłam i w jaki sposób. Bardzo konkretnie.

     • YES

      i te wzmożone patrole tzw.strazy na tymże placku-żeby pan wicek w psie g…o nie wdepnął 🙂

     • YES

      wyglądało to tak jakby powołano spółkę żeby jeden pan miał zajęcie i pobierał apanaże 🙂

     • JAcenty

      Co tu odpowiadać? Hanka już to zrobiła pierwsza klasa 🙂

 • Natalia

  Krolowa i jej dwor a wybory ida ……..

  • jozek

   Przejedzie się jak Pan Murdzek który rzucił podwyżkę przed wyborami bo myślał że ciemny lud da się nabrać tu…..niespodzianka

   • Natalia

    Oni tak maja narobic dlugow zatrudnic swoich ……………. czekam kiedy to padnie .

    • JAcenty

     Nigdy. Każde grabie czy to spod znaku PEŁO czy spod znaku Przeproście i Idźcie sobie w pośpiechu grabią zawsze do siebie.

  • Kami

   Moja żona jest częścią tego dworu. Do pracy chodzi z przyjemnością, lepiej zarabia, pracy ma więcej ale to nie problem.Szefową chwali tzn. panią Prezydent, która pracowników traktuje jak ludzi od samego początku, która potrafi docenić i pochwalić i czasem takim zwykłym gestem zachęcić do jeszcze lepszej pracy. Za poprzedników był terror, zamordyzm zwłaszcza w pewnych wydziałach gdzie wszechmocni dyrektorzy czuli się jak panowie/panie na prywatnym folwarku – a pensje zamrożone!!! dla zdecydowanej większości, jakieś konkursy na pracowitą mrówkę, bony do zaprzyjaźnionych restauracji w ramach nagród czy premii,a na służbowej zabawie, organizowanej w piątek wybranie dania mięsnego stanowiło zniewagę…większość ludzi wybierało rybę.. żeby nie podpadać…dużo się zmieniło i to na lepsze..ludziom się chce pracować..pewnie są tacy co tęsknią za utraconymi przywilejami..ale tak to już jest..

   • Madzia

    Co bierzesz?

   • BA

    Nie sposób nie zareagować na coś takiego. Pisze pan, że “Prezydent, która pracowników traktuje jak ludzi od samego początku, która potrafi docenić i pochwalić i czasem takim zwykłym gestem zachęcić do jeszcze lepszej pracy. Za poprzedników był terror, zamordyzm …” Pamiętam jak rozmawiałam z paroma pracownikami niedługo po przejęciu rządów. To naprawdę trzeba było słyszeć. I nie chodziło tylko o treść, bardzo niepochlebną, ale sposób, w jaki ci ludzie mówili o nowej władzy. Jedna wielka krytyka, wielkie zdenerwowanie, żal. Jeden ze znajomych sam się zwolnił, bo nie dało się pracować. Nic nie wymyślam. Teraz jest, jak wieści niosą, dobra atmosfera. Natomiast terror i zamordyzm poprzedniej władzy, to mnie zszokowało, bo nawet niejednokrotnie spotkałam się z opinią, że Murdzek jest za łagodny i powinien właśnie bardziej surowy.

   • Natalia

    Ale Ty glupi jestes……

 • Maciej Miłosz

  Brakuje tylko ministerstwa głupich kroków.

  • Obi von Kenobi ;-)

   Ależ jest !! Antoni dowodzi 😁

 • Politolog z Katowic

  “Wzrost zatrudnienia, a co za tym idzie także funduszu wynagrodzeń prezydent tłumaczy zmianami struktury organizacyjnej w Urzędzie Miejskim, wprowadzonymi w czerwcu 2015 roku”.
  Czy to nie te zmiany pisane przez doradcę towarzysza Adasia, który na 2 piętrze pisał na kartce kancelaryjnej długopisem, rysował tabelki ołówkiem, do tego linijka, może cyrkiel ?
  Oczywiście nie robił tego jako stażysta z PUP-u.
  Został przez prezydentkę nagrodzony 3 krotnie: szef rady nadzorczej MZEC, pisał wspomniane schematy i no i później jej doradca, odszedł bo BMS wykazała za mały jego zarobek, pobierał 4000 PLN przychodząc raz na tydzień.
  To jest właśnie lewica kawiorowa bo w tym czasie na robotach publicznych był taki chłopak, który należał do SLD, łaskawie towarzysze wycierający sobie gębę ideałami robotniczymi rzucili mu ochłapy ze stołu. Ten chłopak biegał w stroju roboczym z grabkami, wiaderkiem czy z łopatą po placu, a na plac przyjeżdżał towarzysz Adaś swoim eleganckim pachnącym nowością wozem. Kontrast chyba jest.

  • kola

   Warto zapoznać się z pełna odpowiedzią na interpelację radnego i przeczytać o wzroście wynagrodzeń w UM o 9,81% w skali roku, a w innych jednostkach to 4-5%. to też o czymś świadczy. Jakaś specjalna świta tam pracuje.

   • Natalia

    Krolowa i jej robotnicy.

 • Świdniczanka

  I znowu jad, agresja i brak kultury. Ludzie skąd tyle w Was nienawiści??? Sporzytkujcie energię w bardziej pożyteczny sposób- może zajmijcie się np. przygotowaniem “Szlachetnej paczki dla potrzebujących? Czemu tak bardzo wszystkich interesują pensje urzędników świdnickiego magistratu? Czy 2- 3 tyś. zł to dużo dla ludzi po studiach? Żeby stwierdzić czy tak jest należałoby porównać pensje innych urzędników a o tym redakcja nie pisze – starostwo, urząd gminy, urzędy sąsiednich miast. Artykuł jest tendencyjny.

  • JAcenty

   Bo pytania są tendencyjne… a paszczowy odgłos konia to chyba pata taj, pata taj…

  • Natalia

   To nie brak kult……..ury tylko jawny sprzeciw , kazdy ma prawo wiedziec ile pieniedzy jest wydatkowane bo robia co chca a to my jestesmy suwerenem .

 • henryk

  Wydział dróg i infrastruktury miejskiej powinien zostać zlikwidowany a w pierwszej kolejności jego dyrektor Maciej Gleba.To jest hańba,aby takiego nieuka utrzymywać z publicznych pieniędzy.Powinno się w to miejsce powołać profesjonalny podmiot zarządzający drogami w mieście.

  • JAcenty

   To niestety jest smutna rzeczywistość, nie ma bezpartyjnych fachowców, kiedyś szumnie zapowiadany korpus służby cywilnej gdzie byliby bezpartyjni fachowcy nigdy nie doczekał się realizacji. Teraz każda kolejna dobra, lepsza i najlepsza zmiana rozpoczyna rządzenie od wymiany ‘nieudaczników, nieuków i miernych ale wiernych’ na ‘rzeczywistych fachowców’, którzy będą efektywnie zarządzać swoją dziedziną. Wymiana obejmuje wszystkich aż do pomocników sprzątaczek. Efektem takiej super zmiany jest właśnie to co dzieje się w każdym urzędzie. Najwcześniej widać to właśnie na drogach i nie jest to specyfika wyłącznie Świdnicy.

  • YES

   wydział zlikwidowac ale daruj żywot Mackowi-czy te schrzanione parkingi warte sa likwidacji Macka??????

 • haab

  Pamiętam jak w ubiegłym roku ukazał się podobny artykuł w sprawie wynagrodzeń i wtedy była mowa o porównaniu UM, Starostwa, Urzędów Gmin ościennych ale skończyło się tylko na um Świdnica. Myślę że redakcja powinna się pokusić o takie informacje bo pewnie czytelników ma z całego powiatu i wszyscy chętnie by poznali jak to wygląda gdzie indziej bo informacje z jednego miejsca są trochę tendencyjne. A może radni z innych gmin lub starostwa też pytają o zasobność portfela urzędników – warto podpytać redakcjo i dać możliwość do porównania.

 • Nie usuwajcie konta!

  2500000,- : 12 miesięcy : 29 pracowników = 7138,- na każdy nowy etat miesięcznie.

 • Michał Myszkiewicz

  Urzędnik powinien zarabiać mniej niż średnia krajowa i tyle co do zarobków. Powinien pamiętać że pracuje dla mnie i za moje pieniądze, powinien być powściągliwy a nie arogancki do petentów…. ale to sen… zaraz budzik i do pracy

  • JAcenty

   Urzędnik powinien przed obliczem szanownego petenta
   mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie
   peszyć tegoż.

 • Swidniczanin

  A ja proponuję, żeby pani już skończyła. Nikogo, w tym również mnie nie interesuje poprzednia władza, ludzie pokazali przy wyborach co o tym sądzą. Gdyby rzeczywiście było tak super i hiper, to wybrano by ich na kolejną kadencję, ale tak się nie stało. Czas się chyba z tym pogodzić. 12 lat to wystarczająco dużo czasu żeby zmienić wiele rzeczy na lepsze i trzeba było robić, zamiast gdybać tak jak teraz. A jak było to wszyscy wiedzą, można sobie wrócić do archiwalnych artykułów i pamięć odświeżyć.

  • BA

   Chcielibyście drodzy interlokutorzy, aby takim jak ja (a jest tu ich trochę) pozamykać buzie. Nie macie już mocy komuś rozkazywać, bo wasze czasy dobiegają zmierzchu (mam na myśli komu- i socjalistów). Jestem człowiekiem wolnym i mam prawo wypowiedzi, a dopóki będziecie kłamać, postaram się to prawo wykorzystywać i prostować tam, gdzie wasza złośliwość i niesprawiedliwość psuje dobre imię innym ludziom. A do archiwum warto sięgać, żeby zobaczyć, jak dobrą ekipą byli poprzednicy. Przegrali tylko dlatego, że ciężko pracowaliście, aby zniszczyć ludzi, którzy stali wam na drodze do władzy. No i udało się. Z tym, że wyrządzone zło zawsze wraca.

   • Swidniczanin

    Nie o to chodzi żebym zamykał pani buzię. Każdy może się wypowiedzieć, ale mnie już po prostu chce się za przeproszeniem rzygać, jak muszę w kółko te same dyrdymały czytać. Jest archiwum i czarno na białym, jak było, ludzie komentowali, ludzie pisali, że dziękują panu prezydentowi i tak też zrobili. A skoro to rzekomo zniszczyliśmy, to niech nas pani poda do sądu. Tak czy inaczej, dla mnie pan Murdzek i pan Pałac są skończeni i ja im dziękuję, mojego głosu oni nie mają. Tym samym kończę również tą dyskusję.