Strona główna Wydarzenia Żarowskie Centrum Przesiadkowe w budowie

Żarowskie Centrum Przesiadkowe w budowie [FOTO]

0

W Żarowie trwa budowa zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. W ramach inwestycji powstanie rondo, przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Mickiewicza i Krasińskiego. Prace remontowe skupiają się na ul. Dworcowej i budynku dworca PKP. Zakończenie robót przewidziano na drugi kwartał 2018 roku.

Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji na terenie Żarowa – budowy zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, w ramach którego powstanie rondo i przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Mickiewicza i Krasińskiego. Równolegle, przy ulicy Dworcowej w Żarowie trwa także remont dworca PKP i przez kilka tygodni realizowane były tam prace przy wykonaniu przyłączy – informuje burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Inwestycja będzie wiązać się z utrudnieniami w ruchu drogowym, zwłaszcza, kiedy główne skrzyżowanie zostanie zamknięte. Zakres prac jest bardzo duży, zadanie ma się zakończyć w drugim kwartale 2018 roku. Na czas realizacji zadania przygotowana będzie zmiana organizacji ruchu, tak aby zmniejszyć utrudnienia dla mieszkańców – wyjaśnia burmistrz.

Wartość inwestycji to kwota 1 394 793,31 złotych (85% środków to dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Strategii Niskoemisyjnych).

/UM Żarów/

Poprzedni artykuł29 nowych etatów, ponad 2,5 miliona więcej na pensje dla świdnickich urzędników
Następny artykułPodejmą obrońcę tytułu. Koszykarskie święto w Świdnicy!