Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczą się pływać

Uczą się pływać

0

Kolejni uczniowie z gminnych placówek oświatowych zdobywają umiejętności pływackie. Tym razem jest to 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej i Grodziszcza, którzy w ramach projektu pn. „Umiem Pływać” bezpłatnie korzystają z Aquaparku w Bielawie.


Po Szkole Podstawowej w Pszennie, Witoszowie Dolnym, Bystrzycy Górnej, Mokrzeszowie, są to kolejne 2 placówki oświatowe w gminie Świdnica, które korzystają z tej formy aktywności sportowej dla swoich uczniów. Tak jak w latach ubiegłych zainteresowanie jest bardzo duże.

Dzięki zajęciom na pływalni dzieci nie tylko nabywają cennych umiejętności, ale korygują wady postawy. – Mam nadzieję, że od przyszłego roku szkolnego zajęcia na basenie będą się już odbywać w naszej gminie i będziemy mogli realizować zamierzony cel – mianowicie, aby każdy uczeń opuszczający gminne szkoły potrafił pływać – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, finansowany m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Obejmuje 10 wyjazdów po 2 godziny.

Co myślą o zajęciach dzieci?

– Jest bardzo fajnie i zabawnie. Tutaj szybko leci czas. Zajęcia są bardzo ciekawe – mówi Karolina.

Już utrzymuję się na wodzie, a pod wodą otwieram oczy – chwali się Filip.

Zajęcia są superowe. Bardzo się bałem, ale z deską już utrzymuję się na wodzie – zwierza się Maciek.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/

Poprzedni artykułPomogą im zdobyć zawód
Następny artykułSukces gminy Jaworzyna Śląska i porcelany „Karoliny” [FOTO]