Strona główna 0_Slider Świdnicki baloniarz na drugim miejscu mistrzostw Ameryki

Świdnicki baloniarz na drugim miejscu mistrzostw Ameryki [FOTO]

2

Po prawie trzeciej dobie, rozwijając prędkość nawet ponad 100 km/h, pokonał 3516 km. Krzysztof Zapart, świdnicki pilot, założyciel Klubu Balonowego w Świdnicy lecący wraz z Amerykaninem Andy’m Caytonem osiągnął drugie miejsce w 22 edycji Mistrzostw Ameryki Balonów Gazowych.

8 załóg z USA, Niemiec, Szwajcarii i Francji wystartowało z miasta Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Najdalej polecieli Szwajcarzy, bo 3666 km. Polski pilot Krzysztof Zapart wraz z amerykańskim pilotem Andy’m Caytonem jeszcze wczoraj byli na trzecim miejscu i walczyli z amerykańską załogą, która przeleciała 3119 km. Świdniczanin i Amerykanin rozwijali prędkość nawet ponad 100 km/h, a po 68 godzinach, tuż przy wschodniej granicy Kanady, w pobliżu Zatoki św. Wawrzyńca, udało się osiągnąć wynik 3516 km. Tym samym Krzysztof Zapart i Andy Cayton znaleźli się na drugim miejscu 22 edycji Mistrzostw Ameryki Balonów Gazowych. Jest to rekord Polski w długości lotu.

To kolejne w tym roku zawody baloniarskie, w których wziął udział świdnicki pilot. Krzysztof Zapart po raz czwarty walczył o puchar Gordona Bennetta. Wraz z Bazylim Dawidziukiem z Białegostoku osiągnęli wynik 1214,28 i tym samym zdobyli ósme miejsce.

AN
Zdjęcia: fanpage Krzysztof Zapart

Poprzedni artykułUdany start pływaków Neptuna w Brzegu Dolnym
Następny artykułRuszyła wypłata emerytur w obniżonym wieku emerytalnym