Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki Polonii wciąż na zwycięskiej ścieżce

Siatkarki Polonii wciąż na zwycięskiej ścieżce [FOTO]

0

Jak burza przez kolejne przeszkody przechodzą siatkarki drugoligowego MKS-u Polonia Świdnica. Nasze siatkarki zanotowały piątą wygraną w piątym rozegranym spotkaniu, tym razem rozprawiając się na wyjeździe z groźną Olimpią Jawor 3:1.

Świdniczanki nie najlepiej otworzyły to spotkanie, przegrywając pierwszego seta 20:25. Później było już jednak tylko lepiej… Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej wyszły na prowadzenie 5:2, a kilka minut później było już 13:8. Nasze zawodniczki systematycznie zwiększały dystans, zwyciężając 25:16. Trzecia partia była niezwykle wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na większy dystans niż 1-2 punkty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały świdniczanki (25:23). Czwartego seta od prowadzenia 4:2 rozpoczęły przeciwniczki, lecz później coraz wyraźniej do głosu zaczęły dochodzić polonistki. Ostatecznie zakończyło się rezultatem 25:19 i zwycięstwem w całym meczu 3:1. Po tej wygranej nasze siatkarki wskoczyły na pozycję liderek grupy C II ligi.