Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przyjaciele bez granic

Przyjaciele bez granic

0

Sześć lat od realizacji wspólnego mikroprojektu partnerskiego Polsko-Czeskie ABC, dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie spotkali się ponownie z przedstawicielami z czeskiej szkoły w Lużanach wraz władzami tamtejszej gminy.

Powodem spotkania  był pomysł oraz chęć ponownego przygotowania i realizacji wspólnego projektu „Jak sąsiad z sąsiadem” (tytuł projektu polskiego) i „Przyjaciele bez granic” ( tytuł projektu czeskiego). Sukces poprzedniego przedsięwzięcia oraz obopólna satysfakcja z podjętych działań i spotkań, skłoniły obie szkoły, położone w Euroregionie Glacensis, do podjęcia starań i aplikowania o środki na realizację nowego wspólnego mikroprojektu.

Podczas spotkania ustalono wspólny cel i działania. Podobnie jak w 2011 roku zaplanowano dwa spotkania uczniów z  i Czech po obu stronach granicy. Podczas wzajemnych wizyt uczniowie będą mogli zapoznać się z regionem oraz kulturą i tradycjami sąsiedniego regionu, poznają zainteresowania i codzienne życie swoich rówieśników zza granicy. Odwiedzą wspólnie turystyczne atrakcje obu regionów, wejdą w role gospodarzy i przewodników po swojej rodzimej okolicy.

Po obu stronach granicy trwa obecnie intensywna praca nad przygotowaniem wniosków i planowaniem szczegółów współpracy i realizacji mikroprojektu.

/Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica/

Poprzedni artykułKobiety nie dajcie się rakowi. „Różowa Wstążka” dziś w Świdnicy
Następny artykułKolejne drogi do remontu w gminie Żarów