Strona główna Temat dnia Kobiety nie dajcie się rakowi. „Różowa Wstążka” dziś w Świdnicy

Kobiety nie dajcie się rakowi. „Różowa Wstążka” dziś w Świdnicy

2

Rak piersi nie oznacza wyroku. Regularne badania i wcześnie wykryte zmiany chorobowe są wyleczalne. O tym, jak ważna jest profilaktyka w walce z rakiem będą dziś przekonywali organizatorzy już trzeciej edycji „Różowej Wstążki” w Świdnicy. Wydarzenie z licznymi prelekcjami, aukcją charytatywną, seansem poruszającego filmu „Zanim się pojawiłeś” zaplanowano w Cinema 3D w Galerii Świdnickiej.

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W tym okresie powstaje wiele inicjatyw, mających na celu przybliżenie kobietom tematu choroby, uświadomienie im, jak ważna jest profilaktyka i dbanie o siebie, ale także pokazanie, że choroba ta wcale nie musi oznaczać końca.

W jesienny czwartkowy wieczór, 26 października uczestnicy „Różowej Wstążki” spędzą czas na zabawie i edukacji. Nie zabraknie także emocjonujących momentów.

Jako Kobieta Pewna Siebie, czyli pomysłodawca i organizator idei Różowej Wstążki pragnę zainspirować i zarazić pozytywnym nastawieniem wszystkie kobiety przybyłe na wydarzenie – mówi Jolanta Górniak – To już trzecia edycja i cieszy mnie, że z roku na rok możemy podejmować ten ważny temat, uświadamiać lokalną społeczność i angażować się z tak wartościowe przedsięwzięcie – dodaje.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Można mu skutecznie zapobiegać poprzez odpowiednią profilaktykę, regularne specjalistyczne badania oraz samokontrolę piersi. Największym sojusznikiem kobiet w walce z nim jest wiedza, największym wrogiem strach.

LUX MED Diagnostyka, który jest największym świadczeniodawcą badań mammograficznych w Polsce, przygotował specjalistyczne stanowisko edukacyjne. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać na nim, a także podczas prelekcji, prowadzonej przez przedstawicielkę firmy, wszelkich informacje na temat nowoczesnych badań i profilaktyki raka piersi.

Panie będą mogły dowiedzieć się między innymi, jakie czynniki sprzyjają rozwojowi raka piersi, jakie towarzyszą mu objawy, a także nauczyć się samobadania piersi. Przedstawicielka LUX MED przekaże informacje, jaka profilaktyka i badania są najbardziej skuteczne w zapobieganiu rozwojowi raka piersi w zależności od wieku i uwarunkowań zdrowotnych pań.

Podczas prelekcji zostaną także przedstawione podstawowe założenia programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który umożliwia kobietom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnych badań mammograficznych, refundowanych przez NFZ. Uczestniczki wydarzenia dowiedzą się, jak ważnym czynnikiem we wczesnej profilaktyce raka piersi w tym wieku jest regularne wykonywanie mammografii.

W trakcie trzeciej edycji „Różowej Wstążki” zaplanowano także jeszcze dwie prelekcje – jedna na temat skutecznych kuracji dla włosów i skóry głowy, którą poprowadzi dr Sylwia Grzegorzewska, dyrektor ds. rozwoju marki Dermedic. Z kolei tematu motywacji w prelekcji „Jesteś Simply the Best” podejmie się Anna Wawrzyniak, Coach, Trener Biznesu, Psycholog, Autor, Właścicielka marki Successway.

Wydarzenie wspiera wiele firm z branży usług prozdrowotnych, branży kosmetycznej, pielęgnacyjnej, finansowej, szkoleniowo-motywacyjnej. Uczestnicy tegorocznej „Różowej Wstążki” będą mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez partnerów, a także w charytatywnej aukcji obrazu. Środki z aukcji przekazane zostaną na rzecz wałbrzyskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pro Femina – opowiada Justyna Wojciechowska, właścicielka SkyRocket i współorganizatorka wydarzenia.

Poza prelekcjami, aukcją i konkursami, goście będą mogli zobaczyć wystawę zdjęć wałbrzyskiego fotografa Rafała Guzika. Na zdjęciach Sylwia, która odważyła się pozować po przebytej chemioterapii. Całe wydarzenie zakończy seans filmowy „Zanim się pojawiłeś”, zabawna i poruszająca historia miłości.

Chciałam serdecznie podziękować Galerii Świdnickiej, panu Bartoszowi Zacharskiemu, managerowi Cinema 3D za wsparcie oraz wszystkim partnerom i mediom za ich udział oraz zaangażowanie – mówi Jolanta Górniak.

„Różowa Wstążka” odbędzie się 26 października w Galerii Świdnickiej, w Cinema 3D. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 Bilety w cenie 16 zł do nabycia u partnerów oraz w cenie 18,90 zł ulgowy oraz 22,90 zł bilet normalny w dniu wydarzenia.

/materiały organizatora/

PROGRAM III edycji „Różowej Wstążki”:

Godzina 16:00
Nauka samobadania piersi na specjalistycznym, anatomicznym fantomie piersi – stanowisko edukacyjne LUX MED Diagnostyka

Nauka właściwego doboru biustonosza Brafitting – stanowisko edukacyjno/promocyjne Brafitti

Godzina 18:00
Stoiska promocyjne partnerów wydarzenia

Godzina 19:00
wejście na salę kinową , na której odbędą się 3 bloki z prelegentkami:

Prelekcja na temat profilaktyki oraz badań mammograficznych we wczesnym wykrywaniu raka piersi – Katarzyna Pawłowska, LUX MED Diagnostyka.

Prelekcja na temat skutecznych kuracjach dla włosów i skóry głowy – dr Sylwia Grzegorzewska, dyrektor ds rozwoju marki Dermedic.

Prelekcja: Jesteś Simply the Best. Wszystko masz w sobie – Ty jesteś wszystkim. Jesteś cudem do odkrycia we własnej ciszy znajdziesz drogę do siebie. O sile kobiet i błędach którym ulegamy – Anna Wawrzyniak, Psycholog, Coach, Trener Biznesu, Autor, Właścicielka marki Successway

Dodatkowo przewidziane są konkursy, oraz licytacja obrazu.
Środki z aukcji przekazane zostaną na rzecz wałbrzyskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pro Femina.

Godzina 20:00
seans filmowy “Zanim się pojawiłeś” – dramat produkcji amerykańskiej i brytyjskiej, na podstawie powieści Jojo Moyes.

 

Poprzedni artykułSkażenie, pożar i ucieczka z aresztu. Służby będą ćwiczyć
Następny artykułPrzyjaciele bez granic