Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Poznają historię świdnickich Żydów

Poznają historię świdnickich Żydów

6

Uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej biorą udział w warsztatach w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty zorganizowano dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 290 szkołach w około 190 miejscowościach całej Polski. 

Cmentarz żydowski w Świdnicy, zdjęcie Piotr Tomaszewski

Podczas czterech warsztatów uczniowie poznają szereg zagadnień związanych z kulturą i tradycją żydowską, a następnie pod opieką trenerów Forum przygotują trasę spaceru upamiętniającego przedwojenną historię ludności żydowskiej ze Świdnicy. Efekty tej pracy zaprezentują mieszkańcom miasta podczas wycieczki finałowej. Sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie, którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni na początku marca 2018 r. podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu w Warszawie.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Forum Dialogu zajmująca się od siedemnastu lat działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji.

/informacja organizatora, opr. red./

 

Poprzedni artykułHistoria niezwykłej fotografki i świdnickiego Renifera
Następny artykułPrzyłącz się do akcji #Komórkomania