Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Poznają historię świdnickich Żydów

Poznają historię świdnickich Żydów

6

Uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej biorą udział w warsztatach w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty zorganizowano dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 290 szkołach w około 190 miejscowościach całej Polski. 

Cmentarz żydowski w Świdnicy, zdjęcie Piotr Tomaszewski

Podczas czterech warsztatów uczniowie poznają szereg zagadnień związanych z kulturą i tradycją żydowską, a następnie pod opieką trenerów Forum przygotują trasę spaceru upamiętniającego przedwojenną historię ludności żydowskiej ze Świdnicy. Efekty tej pracy zaprezentują mieszkańcom miasta podczas wycieczki finałowej. Sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie, którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni na początku marca 2018 r. podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu w Warszawie.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Forum Dialogu zajmująca się od siedemnastu lat działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji.

/informacja organizatora, opr. red./

 

 • Maciej Miłosz

  Fundacja Forum Dialogu jest finansowo wspierana przez Fundację Batorego – instrument będący utrzymywany ze środków kanciarza i spekulanta finansowego George’a Sorosa. Osobnik ten jest “filantropem” wspierającym lewicowy faszyzm. Dlaczego pozwala się aby w ten sposób indoktrynowano polskie dzieci?

  • Natalia

   Dziekuje za informacje, 18 mil rzucone przez Sorosa daje efekty , ktos zorganizowal ktos zarobil tylko watpie aby dzieci z tej szkoly cos zrozumialy . Jest artykul zadnych nazwisk uczestnikow nic nawet zdjec tak , ze widze ciemnosc.

  • Obi von Kenobi ;-)

   ha ha ha lewicowy faszyzm przeciwdziałający przejawom antysemityzmu i ksenofobii !! Cio Ty palisz chłopczyku ?
   😉
   Toż lewicowi nacjonaliści to obecnie nam panujący :-))

   • Maciej Miłosz

    Nie pierwszy raz błyszczysz brakiem wiedzy dlatego nie dziwi mnie Twój szok. Zaszokuję Cię jeszcze bardziej – katolończycy czy żydzi to w dużej części lewicowi nacjonaliści. Istnieje coś takiego jak narodowy bolszewizm. Poza tym kto niby przeciwdziała antysemityzmowi i ksenofobii? Soros i Fundacja Batorego?

  • Obserwator

   Gdy czytam podobne prawilne popierdółki, to przychodzi mi na myśl taka fraszka Juliana Tuwima:
   Próżnoś repliki się spodziewał.

   Nie dam ci prztyczka ani klapsa.

   Nie powiem nawet pies cię jebał,

   bo to mezalians byłby dla psa.

   • Maciej Miłosz

    Nie spodziewałbym się po tobie niczego lepszego.