Strona główna 0_Slider Policjanci nie zauważyli

Policjanci nie zauważyli [VIDEO]

9

Ryzykowne manewry kierowców na przejazdach kolejowych wielokrotnie doprowadzały do tragedii. Jednym z nagminnie powtarzających się zachowań jest wjeżdżanie na tory w momencie, gdy jeszcze szlabany do końca się nie podniosły i włączone jest czerwone światło. W Świdnicy został zarejestrowany jeden z takich przypadków.

Kamera samochodu oczekującego na ul. Komunardów na przejazd pociągu zarejestrowała całą sytuację, ale autora nagrania najbardziej zainteresował brak reakcji policjantów stojących w radiowozie  na sąsiednim pasie. – Nic nie zrobili, pojechali dalej. Przejazd na czerwonym świetle, żadnej reakcji, powinny posypać się mandaty. Zgłosiłem to na stop wariatom – pisze autor.

Dlaczego tak się stało, zapytaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. – Policjanci nie podjęli interwencji wobec kierującego, który pomimo czerwonego światła wjechał na przejazd kolejowy. Wynika to z faktu, że nie zauważyli tego wykroczenia. Policjanci wykorzystali chwilowe zatrzymanie pojazdu do uzupełnienia notatników służbowych. Ale dziękujemy za przekazane nagranie. W chwili obecnej w związku z popełnionym wykroczeniem toczy się postępowanie na podstawie przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia – odpowiada Magdalena Ząbek, oficer prasowy świdnickiej policji.

Tak jak autor nagrania, każdy, kto zarejestruje sytuację, w której łamane są przepisy ruchu drogowego, a tym samym narażane jest bezpieczeństwo pieszych i osób podróżujących samochodami, może przesłać film na specjalną skrzynkę policyjną. Szczegóły znajdują się TU.

/asz/

 

Poprzedni artykułChcą przesunąć wykup obligacji o 10 lat
Następny artykułDzień chłopaka na sportowo [FOTO]