Strona główna 0_Slider Pijany, z zakazem kierowania i w skradzionym aucie. Wielka kumulacja 44-latka

Pijany, z zakazem kierowania i w skradzionym aucie. Wielka kumulacja 44-latka

5

Żarowscy policjanci zatrzymali 44- letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

6 października dwóch funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie po zakończonej służbie jadąc prywatnym samochodem zauważyło, skradziony pojazd marki Daewoo Nexia za którym podjęli pościg. Pojazd ten skutecznie zatrzymali. O podjętych czynnościach poinformowali oficera dyżurnego, który na miejsce niezwłocznie skierował patrol policji.

Policjanci skontrolowali stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na domiar wszystkiego samochód pochodził z kradzieży, do której doszło w Żarowie tego samego dnia w godzinach rannych.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 44-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Jak się okazało już wcześniej był karany i pozbawiony wolności za przestępstwa w warunkach recydywy. Za czyny, których się dopuścił Sąd może orzec nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

/Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułSą wyniki sekcji zwłok. 37-latek zmarł w wyniku utonięcia
Następny artykułŚwidnickie mażoretki zachwyciły Chińczyków [FOTO]