Strona główna Wydarzenia Świdnica Obchody 500-lecia reformacji w Kościele Zielonoświątkowym

Obchody 500-lecia reformacji w Kościele Zielonoświątkowym

0

Kościół Zielonoświątkowy zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody 500-lecia Reformacji w Świdnicy. Uroczystość planowana jest na 29 października na godz. 10.00. W programie znajduje się m.in. modlitwa, prelekcja „ Reformujesz czy Deformujesz” czy koncert zespołu „ Świdnica dla Jezusa”.

Minęło 500 lat, od kiedy Marcin Luter przybił swoich 95 tez do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze. Zapoczątkowany w XVI wieku ruch religijno-polityczno-społeczny ma na celu odnowę chrześcijaństwa, przywrócenie nauk Jezusa i pierwszego Kościoła. Jubileusz będzie obchodzony także przez Kościół Zielonoświątkowy w Świdnicy. Uroczystość zaplanowana została w najbliższą niedzielę, 29 października na godz. 10.00 w budynku kościoła „Świdnica dla Jezusa” (wejście do kaplicy od strony ulicy Zamkowej).

Pragniemy obchodzić tą wyjątkową rocznicę razem ze wszystkim mieszkańcami miasta i wyznaniami chrześcijańskimi. W programie m.in. koncert zespołu Świdnica dla Jezusa, nauczanie – Reformujesz czy Deformujesz, które poprowadzi Diakon Marek Graca oraz modlitwa o wszystkich chrześcijan i mieszkańców miasta. Bądźmy tam razem – zaprasza pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Świdnicy Dariusz Suszek.

/Kościół Zielonoświątkowy „Świdnica dla Jezusa”/

Poprzedni artykułFantastyczne emocje podczas turnieju „My też potrafimy”! [FOTO]
Następny artykuł30 kolizji i 2 wypadki. Bilans tygodnia na świdnickich drogach