Strona główna 0_Slider Fantastyczne emocje podczas turnieju „My też potrafimy”!

Fantastyczne emocje podczas turnieju „My też potrafimy”! [FOTO]

1

Grubo ponad 100 uczestników stanęło na starcie XVI Turnieju Sportowego „My też potrafimy”, który zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Świdnicy. Na zawodników czekała znakomita zabawa, sportowe emocje i osoba mistrza świata Pawła Fajdka, który dopingował dzielnych sportowców. 

Na starcie zobaczyliśmy uczestników reprezentujących: Warsztat Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa, Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdnicy, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczy w Świdnicy, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Świebodzice, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierżoniowie, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczy w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu i drużyna miejscowych – Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy.

Zawody wystartowały dziś o 10.00, a miejscem zmagań była hala sportowa na Zawiszowie. Każda drużyna, każdy zawodnik byli zwycięzcami. Liczyła się znakomita zabawa i sportowa rywalizacja prowadzona w duchu fair-play. Wszystkie zespoły otrzymały nagrodę w formie talonu na zakup materiałów do terapii, a każdy z uczestników mógł liczyć na dyplom i poczęstunek. Zawodnikom kibicował Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata i mistrz Europy w rzucie młotem! Turniej zorganizowany został w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Świdnicy.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

 

Poprzedni artykułKolejne drogi do remontu w gminie Żarów
Następny artykułObchody 500-lecia reformacji w Kościele Zielonoświątkowym