Strona główna 112 30 kolizji i 2 wypadki. Bilans tygodnia na świdnickich drogach

30 kolizji i 2 wypadki. Bilans tygodnia na świdnickich drogach

0

Od 17 października do 24 października na terenie powiatu świdnickiego doszło do 30 kolizji oraz dwóch wypadków drogowych, w tym jeden śmiertelny z udziałem rowerzysty. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach.

Na drogach powiatu świdnickiego, od 17 października do 24 października, doszło do 30 kolizji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu (aż 11 przypadków), nieprawidłowy manewr cofania (9) i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (5).

W minionym tygodniu doszło również do dwóch wypadków drogowych w powiecie świdnickim. 16 października około godz. 9.40 w centrum Świebodzic 33 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jadąc samochodem osobowym marki Ford Fiesta na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 61-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego. W wyniku potrącenia kobieta doznała obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Mężczyzna w sprawie usłyszał już zarzuty.

17 października br około godz. 3.30 na drodze K 5 na wysokości miejscowości Strzegom doszło do śmiertelnego potracenia rowerzysty 60-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który w wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Podejrzany- 46-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego w sprawie usłyszał już zarzuty.

/oprac./
/źródło: KPP Świdnica

 

Poprzedni artykułObchody 500-lecia reformacji w Kościele Zielonoświątkowym
Następny artykułPożar w starej parowozowni w Świdnicy [FOTO]