Strona główna Temat dnia Kryształowe szkło Swarovski’ego – czym się charakteryzuje?

Kryształowe szkło Swarovski’ego – czym się charakteryzuje?

0

Swarovski jest firmą, która powstała ponad 120 lat temu. Sławę przyniosły jej kryształy, które szturmem zdobyły świat mody i pożądanie kobiet z całego globu. Kryształy z Austrii docenił sam Christian Dior, który zamówił od Swarovski’ego kamień nazwany Aurora Borealis. Czym charakteryzują się przepiękne kamienie Swarovski? Co je wyróżnia?

Kryształy niczym prawdziwe

Wyroby Swarovski są nazywane kryształami, jednak w rzeczywistości nie są to prawdziwe kryształy górskie. Są to oszlifowane kawałki szkła ołowiowego, zwanego inaczej kryształowym. Precyzyjne przycięcie, idealnie gładkie krawędzie i mieniące się barwy sprawiają, że produkty z austriackiej firmy są nazywane powszechnie kryształami, gdyż doskonale je imitują.

Kryształowe szkło Swarovski jest znacznie lżejsze niż kryształy górskie czy choćby diamenty. Pozwala to stosować je choćby do produkcji połyskujących, ogromnych żyrandoli bez obaw, że lampa sufitowa spadnie i zrobi krzywdę przechodzącej osobie. Ponadto sławne kobiety z całego świata zamawiają suknie ślubne lub balowe zdobione bogato kryształami Swarovski, a ich kreacje są jednocześnie lekkie, zwiewne i eleganckie.

Wyroby z austriackiej firmy wyróżniają się również dzięki wysokiej wytrzymałości. Co prawda, jest ona znacznie niższa niż w przypadku diamentów, jednak idealne wyszlifowane szkło cechuje się odpornością na zarysowania czy stłuczenie. Bez obaw można więc nosić biżuterię z kryształami Swarovski na co dzień.

Biżuteria, której pragną kobiety

Christian Dior pomógł rozsławić kryształowe szkło, dzięki czemu biżuteria Swarovski jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych przez kobiety. Panie mogą nabyć między innymi naszyjniki (https://arande.pl/store/Naszyjniki), wisiorki, pierścionki czy kolczyki. Różnorodność barw kryształów sprawia, że kobiety bez trudu dobierają dodatki, które pasują do ich typu urody oraz rodzaju noszonych strojów. Ponadto kryształy Swarovski można szlifować w dowolny sposób, nadając im nawet fantazyjne kształty. Jest to widoczne choćby w ofercie https://arande.pl/store/Pierscionki, gdzie pierścionki są zdobione szkłem o formie owalu, łezki, prostokątów czy sześcianu.

Wybierając biżuterię z austriackimi kryształami, ma się pewność, że nosi się ozdoby eleganckie i ponadczasowe. Mieniące się wszystkimi barwami szkiełka od lat są doceniane przez kreatorów mody, sławne kobiety, a nawet mężczyzn, którzy obdarowują nimi swoje partnerki. Można zatem przypuszczać, że Swarovski jeszcze przez wiele lat będzie jedną z najbardziej pożądanych marek.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł100 lat świdniczanki Ireny Mesek
Następny artykułO trzecie ligowe zwycięstwo z Impelem Wrocław