Strona główna 0_Slider Komunikacja we Wszystkich Świętych za darmo

Komunikacja we Wszystkich Świętych za darmo

0

W dniu Wszystkich Świętych przejazdy miejskimi autobusami będą bezpłatne, a częstotliwość kursów będzie dostosowana do zwiększonego ruchu pasażerów. Jak co roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” w porozumieniu z organizatorem transportu publicznego wprowadziło zmiany w celu udogodnienia mieszkańcom dojazdu na groby bliskich – informuje rzecznik prasowy miejskich spółek w Świdnicy Witold Tomkiewicz.


Pojawią się dodatkowe przystanki w rejonie największych cmentarzy. Od wtorku, 31 października do czwartku, 2 listopada będzie można wsiadać i wysiadać przy ul. Zielonej (dla linii 30, 51 i 52 jadących w kierunku ul. Słowiańskiej) oraz przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza dla linii 6, 50, 51, 52 i 53). Przystanki przy ul. Przyjaźni będą wyłączone z ruchu.

Na linii nr 6 w godzinach od 8:30 do 17:00 autobusy będą jeździć co 20 minut, a poza tym przedziałem kursy będą wykonywane wg. sobotniego rozkładu jazdy. Ostatni kurs na trasie: E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22:20. Ostatni kurs na trasie: Inżynierska/Kopernika – E. Plater zostanie wykonany o godz. 22:14.

Wszystkie kursy na linii 10 będą realizowane do ul. Strzelińskiej.

Przez przystanek przy cmentarzu na ul. Słowiańskiej pojadą wszystkie kursy linii 30.

Dla linii nr 50, 51, 52 i 53 przygotowano również specjalny rozkład jazdy: autobusy będą jeździć z częstotliwością co 15 minut. Rozkład jazdy przybliżony będzie do rozkładu dnia powszedniego z tym, że pierwsze kursy linii 50 i 52 będą po godz. 7:00, a ostatnie o 19:35 i 20:13.

Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy na niedzielę i święta.

Ważne dla kierowców:

Od wtorku, 31 października wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy – informuje UM w Świdnicy.

Trwają prace drogowe przy ul. Przyjaźni, z uwagi jednak na zbliżające się święto przejazd w tym rejonie miasta będzie możliwy. Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się po trójkącie tworzonym przez te ulice – jednokierunkowo. Taka organizacja ruchu zaplanowana jest aż do 5 listopada. Po tym terminie wprowadzone zostaną zmiany związane z kolejnym etapem prac przy ul. Przyjaźni.

Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Wjazd w ulicę Brzozową od 27 października do 2 listopada będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostaną:

– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),

– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,

– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,

– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza oraz pomiędzy wiaduktem a ul. Bobrzańską. Podobnie sytuacja wyglądać będzie również przy ul. Bobrzańskiej (na odcinku do ul. Trzeboszańskiej), tam również parkować będzie można tylko na poboczu.

Przy ul. Kazimierza Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

/MPK Świdnica, UM Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułTeatr Ruchu zaprasza na zajęcia
Następny artykułPomogą im zdobyć zawód