Strona główna 0_Slider Kierowca ze Świdnicy wystartuje w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu!

Kierowca ze Świdnicy wystartuje w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu!

1

Wielkimi krokami nadciąga kolejna edycja imprezy Eupen 24h The Clash of Chamions – czyli „Zderzenie mistrzów”. To najbardziej prestiżowe 24-godzinne zawody w kartingu halowym, które rozgrywane są w belgijskim Eupen. Nadchodząca impreza jest dla nas wyjątkowa bowiem na starcie zobaczymy świdniczanina Jarosława Kamieniarza w barwach polskiej ekipy BRT. Patronem medialnym biało-czerwonej drużyny jest Swidnica24.pl!

Przed nami coś niesamowitego, ciężko nawet wytłumaczyć jaką rangą cieszy się ta impreza. Dla kartingowców halowych to coś jak dla kibiców rajdowych w naszym kraju – Rajd Polski, stanowiący do niedawna eliminację Mistrzostw Świata. Jestem niezwykle podekscytowany tym startem. Za sobą mam kilka miesięcy ciężkich przygotowań i pracy nad sobą – fizycznej i mentalnej. Mamy świetny zespół, nie możemy się już doczekać startu – mówi Jarosław Kamieniarz, aktualny mistrz Dolnego Śląska w kartingu halowym.

W polskiej drużynie BRT znaleźli się Mariusz Książek (Warszawa), Przemysław Chlebosz (Warszawa), Michał Gutt (Wrocław), Artur Pel (Łódź), Paweł Kołodziej (Lublin) i nasz Jarek Kamieniarz (Świdnica). – Czeka nas prawdziwe wyzwanie… Myślę, że każdy kto siedział w gokarcie zrozumie z czym musimy się zmierzyć. Przed nami 24-godzinny wyścig, mamy 6-osobową ekipę, gdzie zmieniać będziemy się co godzinę. To na prawdę długi okres czasu. Każdy z nas musi być świetnie przygotowany, aby na pełnej koncentracji wytrzymać swoją zmianę. Przede wszystkim liczy się systematyczność. Nie jedziemy tam pobijać rekordów okrążeń, w swojej grupie nie mamy takich osób – liczy się dla nas przede wszystkim stabilność i równowaga. Nie sztuką jest „wypompować się” po pierwszym czy drugim okrążeniu, a następnie notować gorsze czasy. Mamy zgrany team, jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik – komentuje świdnicki kartingowiec.

Świdniczanin podobnie jak Przemysław Chlebosz z Warszawy są debiutantami w imprezie Eupen 24h The Clash of Chamions. Mariusz Książek, Artur Pel, Paweł Kołodziej i Michał Gutt są bardziej doświadczeni i jeździli już w Eupen. W Belgii zaprezentuje się ścisła czołówka najlepszych kartingowców. W gronie kandydatów do zwycięstwa wymieniani są m.in. zawodnicy reprezentujący grupę Bluestar. W jej barwach oglądać będziemy zwycięzców światowej imprezy KWC: Belga Mathiasa Grooten’a, czy też Holendrów Rico Haarbosch’a i Rubena Boutens’a. W Eupen zobaczymy 21 zespołów i grubo ponad 100 kierowców.

W Eupen czekają nas z pewnością prawdziwe szachy. Zarówno my, jak i wszystkie inne zespoły mamy swoją taktykę i będziemy starać się zaskoczyć rywala. Czekają nas równe warunki – gokarty są przygotowane przez organizatora i będziemy się nimi wymieniać. Każda ekipa pojedzie zatem dokładnie tymi samymi pojazdami. Sztuką jest oczywiście obserwować każdy z nich, a następnie dobierać pod konkretną osobę – mamy zarówno cięższych, jak i lżejszych zawodników. Z naszych obserwacji  i doświadczenia moich kolegów wiemy, że wszystko może się rozstrzygnąć w niedzielę nad ranem. Wtedy cała klasyfikacja może się „wywrócić”. Podczas wschodu słońca, promienie słoneczne dość mocno mogą przeszkadzać kierowcom, kiedy hala w Eupen będzie już otwarta. Podczas całego wyścigu decydować będą szczegóły i ułamki sekundy. Jesteśmy gotowi do walki i zrobimy wszystko, aby być jak najwyżej w klasyfikacji generalnej. Celujemy w pudło! – twierdzi Jarosław Kamieniarz, dla którego start w Belgii to w pewnym sensie zwieńczenie kariery w kartingu halowym. – To jest absolutny szczyt – najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody, w których startują najlepsi kartingowcy halowi na świecie. Tam nie ma przypadkowych ludzi – to jest absolutny top, dlatego jestem niezwykle szczęśliwy, że znalazłem się w tej grupie. Co będzie dalej nie wiem. Jeśli jednak uda nam się osiągnąć dobry rezultat będę czuł się chyba spełniony. Być może warto będzie wtedy spróbować swoich sił w kartingu profesjonalnym?! – dodaje świdnicki uczestnik Eupen 24h The Clash of Chamions.

Zawody w Eupen rozpoczną się już w sobotę, 7 października w samo południe. Zakończą się 24 godziny później! Patronem medialnej naszej polskiej drużyny BRT jest Swidnica24.pl!

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Maciej Szupieńko – maszup.smugmug.com/

Poprzedni artykułOkiem prawnika. Odpowiedzi na pytania czytelników
Następny artykułUkochane zwierzaki czytelników Swidnica24.pl [FOTO]