Strona główna 0_Slider Halina Kunicka, Kabaret „Ciach” i Skaldowie na koncercie dla świdniczanina

Halina Kunicka, Kabaret „Ciach” i Skaldowie na koncercie dla świdniczanina

0

Niespełna tydzień został do niezwykle atrakcyjnego koncertu. W niedzielę, 8 października w Świdnicy na jednej scenie wystąpią Halina Kunicka, bracia Zielińscy z zespołu „Skaldowie”, utalentowani tenorzy z Krakowa i Warszawy oraz Kabaret „Ciach”. Artystów gromadzi wspólny cel – pomoc w zebranie środków na kontynuację terapii komórkami macierzystymi, jaką przechodzi Artur Klaja ze Świdnicy.

Artur Klaja to sympatyczny, lubiący żartować 32-latek, którego największym marzeniem jest chodzenie i normalne funkcjonowanie w codzienności. Świdniczanin zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mimo choroby Artur Klaja skończył szkołę średnią i policealną, uzyskując dyplom informatyka. Zdał także prawo jazdy. Od lat poddaje się operacjom i często bolesnej rehabilitacji, by uzyskać jak największą sprawność fizyczną. Nową nadzieję dała eksperymentalna, nierefundowana przez NFZ i kosztowna terapia komórkami macierzystymi. Dotychczas Artur otrzymał 5 podań, dzięki którym coraz lepiej chodzi, polepszył mu się także wzrok.

Wydawało się, że skończy się na 5 podaniach komórek macierzystych. Na ostatnie podanie Antonina Klaja, mam Artura, pożyczała pieniądze, a potrzeba było 14 200 zł. Zdarzyła się jednak rzecz wyjątkowa! Pojawił się anonimowy darczyńca, który wpłacił za pośrednictwem siepomaga.pl całą kwotę! – Nie wiem, kto to był, ale dziękuję mu z całego serca! Podobnie jak wszystkim innym osobom, które w każdej formie angażują się w pomoc mojemu synowi – mówi wzruszona Antonina Klaja.

Wpłata anonimowego darczyńcy otworzyła furtkę do kolejnych podań. – Idealne byłyby jeszcze dwa, ale teraz koncentruję się na szóstym – mówi pani Antonina. W ostatni weekend dzięki akcji sportowców podczas Gali Boksu w Galerii Świdnickiej i dzięki pomocy wolontariuszy Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej siebie” udało się zebrać 2800 złotych. Artur i jego mama mają nadzieję, że pozostałą potrzebną część środków uda się zebrać dzięki koncertowi i licytacji.

Koncert zapowiada się znakomicie! Zabawę poprowadzi Łukasz Lech, znany prezenter telewizyjny i organizator koncertów. Na scenie niedawno wyremontowanej auli I LO w Świdnicy przeboje ze swojego repertuaru zaśpiewają Halina Kunicka i Skaldowie. Wystąpią także artyści scen warszawskich i krakowskich Jakub Oczkowski, Mariusz Jaśko i Tomasz Czerski, a także znany z serialu „Na sygnale” Marcin Grzymowicz. Wszystkich na pewno rozbawi Kabaret „Ciach”, a ważnym punktem programu będzie licytacja części cennych przedmiotów, przekazanych na rzecz Artura przez ludzi wielkiego serca z całej Polski. I tak będzie można „powalczyć” o papieskie gołąbki, przekazane przez prezydenta Krakowa, książkę od prezydenta Wrocławia, filiżanki od prezydenta Świdnicy, wino przekazane przez brata Artura Klai i wspaniały deser – tort ufundowany przez dyrektora Przedszkola Abracadabra w Świdnicy. Na koncert jest jeszcze około 60 cegiełek.

Gwiazdy grają dla Artura

8 października 2017, godz. 17.00
Aula I LO, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30, Świdnica
Cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w Informacji Turystycznej, ul. Wewnętrzna 2 w Świdnicy, tel. 74 852 02 90

Artura Klaję wesprzeć można także przekazując datki na konto Fundacji Dogonić Marzenia: 77 1090 2356 0000 0001 2167 7406 z dopiskiem Artur Klaja, na subkonto w Fundacji „Bliżej Siebie” – 27 1090 2369 0000 0001 3384 0233 lub do 1 listopada 2017 roku na stronie www.siepomaga.pl/klaja .

Poprzedni artykułKobiety ponownie upominają się o swoje prawa [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPucharowe derby w Jaworzynie Śląskiej! [RELACJA LIVE]