Strona główna 112 Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy

Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy

5

Od 13 do 15 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy po drogach powiatu świdnickiego pędzili swoimi samochodami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatami i punktami karnymi wszyscy amatorzy szybkiej jazdy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

Ponad 100 km/h to prędkości, z jakimi w ostatni weekend pędziło dziewięciu kierujących -sześciu z nich zatrzymanych zostało  na terenie Świdnicy a trzech na terenie gminy  Dobromierz i Strzegom. Wszyscy zatrzymani otrzymali  mandaty w kwotach 500 i 400 złotych oraz po 10 punktów karnych. Amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

/KPP w Świdnicy/

 • Wiktor Lis

  Mamy szczęście, że nie mieszkamy we Francji. Wczoraj Kuba Bielak z TVN Turbo w swoim programie jeździł po Paryżu no i przyszły do Polski mandaty. Jeden z nich na przykład za jazdę z prędkością 73 km/h na obowiązującej 70 km/h. Mandat 48 EUR.

  • Benek

   Dzięki temu mają kasę na budowę meczetów.

   • Polak

    Brawo dla policji skoro im się znudziło posiadanie prawa jazdy to pogratulować wyboru .

   • Siostra Bernadetka

    U nas i bez mandatów na katabasów mają ile dusza zapragnie.

    • Wiktor Lis

     na katabasów tak … 😉 ciemny naród