Strona główna 112 Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy

Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy

5

Od 13 do 15 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy po drogach powiatu świdnickiego pędzili swoimi samochodami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatami i punktami karnymi wszyscy amatorzy szybkiej jazdy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

Ponad 100 km/h to prędkości, z jakimi w ostatni weekend pędziło dziewięciu kierujących -sześciu z nich zatrzymanych zostało  na terenie Świdnicy a trzech na terenie gminy  Dobromierz i Strzegom. Wszyscy zatrzymani otrzymali  mandaty w kwotach 500 i 400 złotych oraz po 10 punktów karnych. Amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułKFC otwiera pierwszą restaurację w Świdnicy