Strona główna 0_Slider Złodzieje w rękach policji. Skradziony samochód i inne przedmioty odzyskane

Złodzieje w rękach policji. Skradziony samochód i inne przedmioty odzyskane [FOTO]

4

Mężczyźni w wieku 22-lat i 38-lat, a także 21-letnia kobieta zostali zatrzymani, w związku z kradzieżą samochodu marki Opel Vectra. Na miejscu okazało się, że posiadają także inne skradzione wcześniej przedmioty jak narzędzia i telefon komórkowy. Mieszkańcy Świdnicy usłyszeli już zarzuty, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

13 września policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się przestępczością samochodową w związku z prowadzoną sprawą z dnia 12 września zatrzymali trzy osoby podróżujące skradzionym pojazdem osobowym marki Opel Vectra, o wartości 3000 zł.

Samochodem kierował 22-letni mieszkaniec Świdnicy, który odpowie za kradzież pojazdu. Wraz z nim jechały dwie osoby – 38-letni mężczyzna oraz 21-letnia kobieta, obydwoje to mieszkańcy Świdnicy. W trakcie zatrzymania przy pasażerce ujawniono  i zabezpieczono telefon komórkowy, skradziony 4 września na terenie Galerii Świdnickiej. W pojeździe ujawniono również narzędzia o wartości 1000 zł pochodzące z kradzieży z dnia 13 września na terenie jednego ze sklepów w Świdnicy.

W toku czynności operacyjnych policjanci ustalili, że nie jest to pierwsze wykroczenie 22-latka. Młody mężczyzna ma również na sumieniu inne kradzieże, jak chociażby telefonu komórkowego z dnia 9 września wartości blisko 700 zł czy tabletu z dnia 2 sierpnia o wartości 2500 złotych. Mieszkaniec Świdnicy 24 lutego w Świdnicy dokonał także rozboju na pracownicy jednego z punktów usługowych na terenie miasta i kradzieży pieniędzy w kwocie 2500 złotych

Wszystkie odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielom. Trzej podejrzani usłyszeli już zarzuty, teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za kradzież 21-letniej kobiecie i 38-letniemu mężczyźnie   grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latkowi może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

/oprac./

Poprzedni artykułPotrącony rowerzysta trafił do szpitala [AKTUALIZACJA]
Następny artykułMastersi znów błysnęli formą