Strona główna 0_Slider Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” z koncertem w świdnickiej świątyni

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” z koncertem w świdnickiej świątyni [Uwaga!Konkurs!]

0

70 śpiewaków i muzyków wystąpi 1 października o godzinie 18.00 w świdnickim Kościele Pokoju z okazji 500-lecia reformacji. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przygotował własny program sakralny „Solus Christus”, na który składają się utwory Bacha, Mozarta, Händla i kompozycje Stanisława Hadyny, twórcy „Śląska”.

Usłyszymy także „Warownym grodem jest nasz Bóg” – pieśń zwaną hymnem reformacji, napisaną przez Marcina Lutra w 1529 r. Koncert poprowadzi Jean-Claude Hauptmann. Ze względu na koncert tego dnia kościół nie będzie otwarty dla zwiedzających. Bilety w cenie 25 zł i 15 złotych ulgowy dostępne są w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

Występ „Śląska” jest kolejnym wydarzeniem, które uświetnia jubileusz reformacji. W ranach obchodów gospodarze zapraszają także na plac Pokoju na plenerową wystawę o protestantyzmie oraz na comiesięczne bezpłatne spacery z prezentację multimedialną „Śladami Marcina Lutra – wirtualna podróż po miejscach związanych z życiem i działalnością reformatora”. Szczegóły: www.kosciolpokoju.pl

UWAGA KONKURS!

Dla Czytelników Swidnica24.pl mamy podwójne zaproszenie na koncert. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie: W którym miejscu Kościoła pokoju znajduje się portret Marcina Lutra?

Odpowiedź proszę przesyłać na adres [email protected], wpisując w tytule Śląsk, w treści odpowiedź, swoje imię i nazwisko, zgodę na publikację imienia i nazwiska w ogłoszeniu wyników oraz numer tel. (wyłącznie do wiadomości redakcji).
Wyniki podamy 20 września w dziale „Konkursy”.

Poprzedni artykułZ poddasza kamienicy wydobywał się dym [FOTO]
Następny artykułKierował pod wpływem amfetaminy?