Strona główna 112 Kierował pod wpływem amfetaminy?

Kierował pod wpływem amfetaminy?

6

Policjanci w Słotwinie zatrzymali do kontroli kierowcę będącego najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy, co zostanie jeszcze zweryfikowane w wyniku badań krwi. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono kilka porcji tego narkotyku.


15 września w jednej z miejscowości na terenie gminy Świdnica, policjanci Posterunku Policji w Słotwinie zauważyli kierującego pojazdem marki Mercedes, który na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry na drodze. Niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli przypuszczając, iż kierujący jest pod wpływem alkoholu.

38-letni kierowca, mieszkaniec Wałbrzycha, okazał się jednak trzeźwy, choć jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem jakiegoś środka. Kolejne ustalenia, w tym oświadczenie mężczyzny, pozwoliły na stwierdzenie, że znajduje się on najprawdopodobniej pod wyraźnym wpływem amfetaminy. Aby dokonać ostatecznej weryfikacji, w toku dalszych czynności wymienionemu pobrano krew do badań.

Przy zatrzymanym ujawniono także woreczek z białym proszkiem, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Zabezpieczona substancja to amfetamina. Podczas przeszukania mieszkania 38-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli jedną sztukę krzewu konopi indyjskiej. Roślina zostanie poddana dokładnym badaniom laboratoryjnym.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty . Teraz o jego losie zdecyduje Sąd.

Zatrzymany odpowie za posiadanie narkotyków, a także za prowadzenie pod wpływem środka odurzającego, jeśli wyniki badań krwi będą pozytywne.

/Źródło KPP w Świdnicy/