Strona główna 0_Slider Zdjęli i zdeptali flagę Ukrainy

Zdjęli i zdeptali flagę Ukrainy [FOTO]

25

Dwójka młodych ludzi zdjęła z fasady budynku Izby Sudeckiej drzewiec z flagą Ukrainy, a następnie podeptała ukraiński symbol narodowy. Sprawców czynu ujęła Straż Miejska. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

W niedzielę 10 września o godz. 5.55 operator miejskiego monitoringu zauważył dwójkę młodych ludzi, którzy próbowali zdjąć drzewiec z flagą ukraińską, znajdujący się na fasadzie Izby Sudeckiej. – Na ramiona mężczyzny wdrapała się kobieta i ściągnęła drzewiec z flagą. Następnie grupa młodych osób udała się z flagą na ul. Franciszkańską, gdzie dwie osoby zdarły flagę z drzewca i dopuściły się zdeptania symbolu narodowego Ukrainy – opisuje sytuację Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej. Wezwani na miejsce strażnicy ujęli 20-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę.

Sprawa została przekazana Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. – Obydwoje to mieszkańcy Świdnicy. Zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli nietrzeźwi. Zostały nam przekazane materiały dowodowe, które bada Dział Prewencji. Policja będzie prowadzić czynności w kierunku kradzieży i niszczenia mienia – mówiła Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Oficer prasowy poinformowała później, że sprawa będzie jednak analizowana także pod kątem Art. 137 Kodeksu karnego, który mówi – “Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

/red./