Strona główna 0_Slider Elektroniczna (r)ewolucja w świdnickim szpitalu

Elektroniczna (r)ewolucja w świdnickim szpitalu

0

Elektroniczny podpis, elektroniczna historia choroby dostępna przez internet, elektroniczny wypis – między innymi z takich e-usług mają korzystać lekarze i pacjenci świdnickiego szpitala od przełomu marca i kwietnia 2018 roku. – W naszym przypadku to nie jest rewolucja, a raczej ewolucja działań, które podejmujemy od wielu lat – podkreśla dyrektor Grzegorz Kloc.

Co pacjentom i lekarzom da nowy projekt? O tym przedstawiciele szpitala i inżynierowie kontraktu informowali dzisiaj podczas konferencji prasowej.

Elektroniczny obieg dokumentacji jest już faktem, ale najnowszy projekt idzie o krok dalej. Swoim zakresem obejmuje uruchomienie siedmiu usług, m.in. e-podpis, e-wypis, e-badanie i e-powiadomienie, dzięki któremu pacjenci będą mogli pobrać w dowolnym miejscu wynik on-line. Jak tłumaczą Małgorzata Łozińska, prezes firmy TDZ Technika dla Zdrowia i Kamil Pękala z tejże firmy, inżynierowie kontraktu, zostanie stworzona specjalna podstrona, do której każdy pacjent będzie mógł się zalogować i korzystać z danych, związanych z leczeniem w szpitalu, bez wychodzenia z domu. Będzie mógł je również udostępniać innym lekarzom, np. w swojej przychodni. Dyrektor Kloc dodaje, że sam system docelowo ma odciążyć lekarzy. – Dzięki podpisowi elektronicznemu zaoszczędzą czas i zdecydowanie szybciej będą mogli podpisać dokumenty. Wystarczy do tego karta – tłumaczy. Z podobnych rozwiązań korzysta  w tej chwili 5 placówek medycznych w Polsce.

System ma być w pełni bezpieczny. Nie zastąpi przy tym obecnego „papierowego” obiegu dokumentów. – Wszyscy pacjenci będą mogli skorzystać z tradycyjnego dostępu do wyników badań i wypisu. Rozumiemy, że nie wszyscy potrafią korzystać z urządzeń elektronicznych – podkreślają wykonawcy projektu.

Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwi pacjentom kontakt z naszym szpitalem. Projekt realizowany będzie we współpracy z trzema partnerami: SPZOZ MOZ w Świebodzicach, NZOZ „Mieszko” Sp. z o.o. oraz PHUP „MARCONI”.

/asz/

 

Poprzedni artykułZdjęli i zdeptali flagę Ukrainy [FOTO]
Następny artykułSukces Jagody w ogólnopolskim konkursie