Strona główna 0_Slider Zapadliska na świdnickich ulicach

Zapadliska na świdnickich ulicach [FOTO]

8

Dziura około metrowej głębokości pojawiła się dzisiaj na ulicy Kotlarskiej w Świdnicy. W poniedziałek zapadł się  fragment nawierzchni placu św. Jana Pawła II, vis a vis katedry.

Dziura przed katedra powstała tuż obok latarni i ma głębokość ok. 50 cm. – Zgłoszenie otrzymaliśmy od przechodnia 25 września o godzinie 10.10, 20 minut później był tam nasz patrol. Od razu zostały ustawione tymczasowe zabezpieczenia. O sprawie powiadomiliśmy wydział komunikacji Urzędu Miejskiego, na zlecenie którego zostało postawione stabilne ogrodzenie – mówi Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej. Na razie nie wiadomo, co spowodowało zapadnięcie płyt.

Kolejne zapadlisko utworzyło się dzisiaj na ul. Kotlarskiej przy banku. Ma głębokość około metra, w dziurze widać wypłukany piasek. Na miejscu była przedstawicielka Urzędu Miejskiego. Miejsce zostanie zabezpieczone. Sprawę zgłoszono także do ŚPWiK.

/asz/

Ul. Kotlarska:

Plac św. Jana Pawła II:

 • Lucjan

  Co za szok, zapada sie, normalnie tajemnica szyfru marabuta. Se autor zerknie na infrastrukture miasta sprzed kilku wiekow to bedzie wiedzial.

 • AnkaH

  życzenie komuś “a niech cię ziemia pochłonie” staje się nader realne do spełnienia. 😡

 • Waldi

  To zapada się ziemia po tym złocie co to syn ssmana miał szukać za pieniądze łatwowiernego pana nie znanego z nazwiska. I pewnie je znalazł. Stąd te dziury.

  • AnkaH

   dziękuję za wyjaśnienie 😀

 • daro

  Takie zapadliska powoduje woda gruntowa lub pęknięta rura , woda lub kanaliza , wypłukuje piasek i powstaje próżnia pod chodnikiem lub ulicą .

 • Siostra Bernadetka

  i jeszcze na Zamenhofa przy przejściu dla pieszych. Tam nikt nie oznaczył i jeszcze jest szansa na odszkodowanie jak by komu nóżka niedomagała.

 • Konrad Sosnowski

  Chyba jest jeszcze jedno na Głowackiego…

 • Grzesiek

  Leje krasowe pojawiają się wszędzie, przydałby się jeden taki głęboki na kilka kilometrów na ul.Wiejskiej w Wawie 🙂