Strona główna Wydarzenia Smaki i kolory jesieni na Święcie Dyni

Smaki i kolory jesieni na Święcie Dyni

0

Malowanie dyni przez najmłodszych, sadzenie krokusów, konkursy na najcięższą dynię, na najsmaczniejszy deser dyniowy czy na najciekawszą rzeźbę. To tylko niektóre atrakcje zaplanowane 14 października na II Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada w Wierzbnej.

Już 14 października o godz. 14.00 przy ul. Leśnej w Wierzbnej startuje druga edycja pomarańczowego święta. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje min. kolorowanie drewnianych dyń czy zabawa z zaprzyjaźnionym kucykiem Ernim.  Dorośli będą smakować dyniowych potraw, a dla koneserów browaru pojawi się dyniowe piwo. Miłośników historii z pewnością zainteresuje amerykański bombowiec nad Wierzbną – czyli prelekcja historyczna przygotowana przez pracownika GCKiS, archeologa i historyka Bogdana Muchę.

Dynie, desery i rzeźby będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 15.00. Laureatów konkursu poznamy około godz. 17.00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a wśród nich m.in. porcelanowy zestaw obiadowy czy zmywarka.

Na wydarzenie zapraszają: burmistrz Żarowa Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik, sołtys, rada sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna.

/Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie/

 

Poprzedni artykułZapadliska na świdnickich ulicach [FOTO]
Następny artykułUhonorowany „Orłem”