Strona główna 0_Slider Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

0

Słoneczny poranek jest sygnałem do wypraw za miasto, ale przywodzi też wspomnienia o niedawnym lecie. Dla autorów cotygodniowego Magazynu Swidnica24.pl wakacje stały się impulsem do napisania kolejnych felietonów. Jest więc i o kaszubskich inspiracjach, hiszpańskiej zupie i japońskich podróżach.

W kuchni Penelopy Rybarkiewicz-Szmajduch tym razem rozgościły się gorące, hiszpańskie klimaty. Co kryje się za nazwą Patatos ala rioja? Zapraszamy do działu kuchnia po szczegóły!

Dlaczego Japończycy jeżdżą możliwie najmniejszymi samochodami, o ile w ogóle do nich wsiadają? Dlaczego na stacjach benzynowych próżno szukać dystrybutora? O zaskakującej – z punktu widzenia Europejczyka – komunikacji w kraju kwitnącej wiśni w najnowszym odcinku „Belfra w podróży”. Marzena Zięba zaprasza m.in. do japońskiej taksówki, która przypomina babciny salonik. Więcej w dziale Turystyka.

Beata Norbert wraca wspomnieniami do wakacyjnej wyprawy na Kaszuby. Tym razem wspomnienia przywołała praca na kompletem z folklorystycznymi wzorami. Szczegóły w dziale Refleksje.

A na zakończenie tradycyjnie zapraszamy po odrobinę uśmiechu. W cyklu „Ołówek Pawła” rysunkowy komentarz do najbardziej aktualnych wydarzeń, a zalicza się do nich niewątpliwie tworzenie ludzików z kasztanów.

/Redakcja/

Poprzedni artykułBelfer w podróży: Transport w Japonii
Następny artykułRolkowisko o tydzień dłużej