Strona główna 0_Slider Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

Weekendowy Magazyn Swidnica24.pl

0

Uczą się nawet do 21.00, w wakacje biorą udział w dodatkowych szkoleniach i kursach. I nie narzekają. Mowa o japońskich i chińskich dzieciach, które stały się bohaterami najnowszego odcinka „Belfer w podróży”. Jak wygląda szkolnictwo w najszybciej rozwijających się krajach Azji? To jeden z tematów, podjętych przez autorów Magazynu Swidnica24.pl.

Marzena Zięba, świdnicka nauczycielka i pasjonatka podróży, miała okazję na własne oczy zobaczyć – i na własnej skórze przetestować, jak działa edukacja w Japonii i Chinach. Warto, by opis tej lekcji przeczytali polscy uczniowie. Na pewno odetchną z ulgą. Cały felieton „O edukacji winnych krajach cz.2.” w dziale Turystyka.

Do szkoły w niezwykle przyjemny sposób nawiązuje Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch, która w swojej czarodziejskiej kuchni podpowiada, jak rozpieszczać kulinarnie zmęczone nauką dzieci. Tym razem proponuje autorską wariację na temat ciasta marchewkowego. Cały przepis w dziale Kuchnia.

Beata Norbert, autorka pięknych ozdób do domu, jeszcze ma chwilę wolnego przed szaleństwem świątecznych prezentów i oddaje się jednej z niezliczonych pasji – przyrządzaniu zdrowej żywności. Tym razem jednak jedzenie jest tylko pretekstem do odnajdywania miejsc i ludzi, którzy stają się źródłem inspiracji. Więcej w dziale Refleksje.

A na deser jak zawsze polecamy kącik rysownika Pawła, który z humorem komentuje wydarzenia weekendu.

Zachęcamy do lektury!

Redakcja

Poprzedni artykułBelfer w podróży: O edukacji w innych krajach cz. 2.
Następny artykułSpadł z peronu, stracił przytomność