Strona główna 112 Uprawiał konopie, miał ponad 460 porcji marihuany

Uprawiał konopie, miał ponad 460 porcji marihuany

1

Świdniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę oraz posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać blisko 465 porcji handlowych narkotyku.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 20-letniego mieszkańca Świdnicy podejrzanego o uprawę oraz posiadanie środków odurzających.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili w plecaku dwa słoiki, a w nich sprasowany susz roślinny. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczona substancja to marihuana. 20-latek posiadał blisko 465 porcji handlowych tego narkotyku.


W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono również gotówkę w kwocie 1610 złotych.

W trakcie przesłuchania 20-latek przyznał, iż narkotyk pochodzi z własnej uprawy i posiadał go na własny użytek. W miejscu zamieszkania nie ujawniono już przedmiotów, które posłużyły do uprawy narkotyku.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/