Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Festiwal Kolorów, Święto Latawca, jesienne Targi Ziemi, koncert organowy i występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Kościele Pokoju, recital Romana Kołakowskiego, Żarowskie Biegi Strefowe czy Międzynarodowy Turniej Bokserski. Podpowiadamy, co można robić w ten weekend w powiecie świdnickim. 

Koncert laureatów PaPaLi i recital znakomitego barda

Na zakończenia Przeglądu Piosenki Literackiej PaPaLi dzis o godz. 18.30 w Teatrze Miejskim w Świdnicy zaplanowano koncert. Na scenie zaprezentują się tegoroczni laureaci świdnickiego konkursu. Gwiazdą wydarzenia będzie znakomity polski bard Roman Kołakowski, który wykona recital „Sprzedawca Piosenek”. Cena biletu – 10 zł.

Puchar Polski siatkarek

W dniach od 29 września do 1 października na Hali Zawiszów rozegrane zostaną mecze w ramach Pucharu Polski w siatkówce kobiet.

Program:
29.09 – piątek
godz.17.00
Enea Energetyk Poznań – AZS AWF Warszawa

W przerwie międzymeczowej krótkie otwarcie turnieju i przedstawienie zespołów.

godz. 19.00*
MKS Polonia Świdnica – Wisła Warszawa

30.09 – sobota
godz. 12.00
AZS AWF Warszawa – Wisła Warszawa

godz. 14.00*
MKS Polonia Świdnica – Enea Energetyk Poznań

01.10 – niedziela
godz. 10.00
Wisła Warszawa – Enea Energetyk Poznań

godz.12.00*
AZS AWF Warszawa – MKS Polonia Świdnica

* (może wystąpić opóźnienie rozpoczęcia drugiego spotkania ze względu na wynik pierwszego meczu)

Organy Symfonicznie w Kościele Pokoju

Koncert odbędzie się w piątek 29 września 2017 o godz. 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy. Grać będą Maciej Bator i Jakub Moneta. W programie poetycka sonatina S. Karg-Elerta [rówieśniczka dużych organów Kościoła Pokoju —1909] oraz wirtuozowska piąta symfonia Ch.-M. Widora.

Koncert Kękę w Klubie Bolko 

W piątek, 29 września w Klubie Bolko w Świdnicy Piotr „Kękę” Siara wystąpi w ramach Recenzji Muzycznych i przybliży album „Trzecie Rzeczy”. Przed nim zaprezentują się wałbrzyszanie z grupy Produkt74. Wstęp do klubu od 19:30 a początek koncertu o 20:00. Koszt biletu – 50 zł.

Święto Latawca w Świdnicy

W sobotę, 30 września na terenie obiektów sportowych Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Galla Anonima 1 w Świdnicy zaplanowano kolejną edycję Święta Latawca DRAKONALIA. Zawody i prezentacje własnoręcznie wykonanych latawców rozpoczną się o godz. 10.00. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Boks w Galerii Świdnickiej

W sobotę, 30 września i w niedzielę, 1 października w Galerii Świdnickiej odbędzie się jedenasta edycja Międzynarodowego Turnieju Boksu. Impreza poświęcona pamięci Wiesława Rudkowskiego. Oprócz emocji sportowych nie zabraknie akcentów artystycznych i charytatywnych. Środowisko bokserów wspomoże rehabilitację i leczenie 32-letniego świdniczanina Artura Klai.

Festiwal Kolorów nad Zalewem Witoszówka

Wydarzenie jest realizowane w ramach inicjatywy lokalnej, która ma na celu z jednej strony docenienie świdnickiej młodzieży, która w ciągu całego roku licznie i chętnie bierze udział w przedsięwzięciach społecznych i kulturalnych jako wolontariusze, z drugiej jest to forma promocji idei wolontariatu i zainteresowania tym tematem innych osób.

W programie wiele atrakcji: nauka zumby, joga na trawie oraz fitness z użyciem trampolin z udziałem instruktorów Fitness Klubu Energia.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapewniamy świetną zabawę oraz darmowe kolorowe proszki holi – informuje młodzież.

Giełda Staroci i Numizmatów na świdnickim Rynku

Giełda staroci gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca  w godzinach od 7:30 do 13:30 tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można.

Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Akcja charytatywna „Zostań Dawcą Szpiku” i Biegi Strefowe

Akcję charytatywną Fundacji DKMS „Zostań dawcą szpiku” zaplanowano w niedzielę, 1 października w godzinach od 10.00 do 15.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, na ul. 1 Maja 2. W trakcie przedsięwzięcia, oprócz zapisów do bazy potencjalnych dawców szpiku, odbędzie się także zbiórka pieniędzy wraz z loterią fantową.

Wydarzenie odbędzie się w ramach II Żarowskich Biegów Strefowych, organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Wśród zmagań sportowych znajdzie się wyścig rowerowy, marsz Nordic Walking, biegi dla najmłodszych, bieg na 5 km i rywalizacja na dystansie 10 kilometrów. Impreza rozpocznie się o 9.00 przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Biegi dla dzieci zaplanowano na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), gdzie będzie zlokalizowane także miasteczko biegowe z atrakcjami. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Targ Ziemi w Kraskowie

Październikowa edycja już w najbliższą niedzielę, 1 października od 12.00 d0 16.00. – Rozgrzejemy się przy ogniu, na którym będziemy piec jabłka, ziemniaki z gospodarstwa z kozim serem i rozmarynem oraz smakować pyszności z warzywnego kotła – zapowiadają organizatorzy szóstej już edycji Targu Ziemi 124. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Charytatywny Maraton Zumby dla Urszuli Kozłowskiej

W niedzielę o godz. 16.00 w Hali OSiRu na Zawiszowie rozpocznie się Świdnicki Charytatywny Maraton Zumby dla Urszuli Kozłowskiej. Będzie to świetna okazja, by rodzinnie i aktywnie spędzić czas, a jednocześnie okazać wsparcie świdniczance, autorce książek dla najmłodszych, która zmaga się z ciężką chorobą.

Występ zespołu „Śląska” w Kościele Pokoju

70 śpiewaków i muzyków wystąpi 1 października o godzinie 18.00 w świdnickim Kościele Pokoju z okazji 500-lecia reformacji. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przygotował własny program sakralny „Solus Christus”, na który składają się utwory Bacha, Mozarta, Händla i kompozycje Stanisława Hadyny, twórcy „Śląska”. Występ znanego zespołu ludowego organizowany jest w ramach jubileusz reformacji.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułUprawiał konopie, miał ponad 460 porcji marihuany
Następny artykułDziś rusza turniej Pucharu Polski w siatkówce kobiet!