Strona główna Sport Lekkoatletyka Żarowskie Biegi Strefowe na start

Żarowskie Biegi Strefowe na start

0

Urozmaicona trasa, dobra zabawa, biegi dla dzieci, spora dawka endorfin i dwa biegi na dystansie 5 i 10 kilometrów. Już w najbliższą niedzielę w Żarowie wielkie święto sportu. Drugie Żarowskie Biegi Strefowe, bo o nich mowa, zgromadzą na starcie prawie 300 zawodników. 

Z okazji szesnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” już 1 października wszyscy miłośnicy biegów będą mogli spróbować swoich sił w biegu ulicznym. Nagrodą główną na dystansie 10 kilometrów jest tysiąc złotych! Start zmagań zaplanowano przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. Także najmłodsi mogą liczyć na małą rywalizację. Specjalnie dla nich przygotowano biegi na dystansie od 60 do 800 metrów. Dzieci swoich sił spróbują na boisku lekkoatletycznym (ilość miejsc ograniczona do 150) przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy. Tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, biuro zawodów i depozyt dla zawodników. Do piątku, 29 września do godziny 12.00 istniała możliwość rejestracji elektronicznej na portalu datasport.pl. Po tym terminie swój udział w 2. Żarowskich Biegach Strefowych będzie można zgłosić jedynie w biurze zawodów. Z kolei zapisy na biegi dla dzieci będą prowadzone w niedzielę, 1 października od godziny 9.00 na terenie miasteczka biegowego. Starty najmłodszych zaplanowano na godzinę 9.30. Natomiast około godziny 10.00 organizatorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych – zabawy z animatorami Ale Heca. Będzie się działo!

Organizatorem zawodów jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a sponsorem głównym Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park.

Żarowskie Biegi Strefowe

miasteczko biegowe, teren boiska lekkoatletycznego, ulica 1 Maja 2, Żarów

8.30 otwarcie Biura Zawodów

9.00 rejestracja zawodników w biegu dla dzieci (ilość miejsc ograniczona do 150)

9.00 start przejazdu rowerowego, dystans 5 km, ulica Armii Krajowej

9.30 strart Nordic Walking, dystans 5 km, ulica Armii Krajowej

9.30 start biegu dla dzieci dystans 60m, 200m, 400m i 800m – boisko lekkoatletyczne

11.00 start biegu na 5 km, ulica Armii Krajowej

11.30 zamknięcie biura zawodów dla biegu na 10 km

12.00 start biegu na 10 km, ulica Armii Krajowej

14.00 dekoracja najlepszych zawodników 2. Żarowskich Biegów Strefowych

15.00 losowanie nagród – zmywarka marki Electrolux, kosmetyki Vip Cosmetics, talony od Izotoniki.com.pl, bilety na basen w Żarowie

Poprzedni artykułPali się hala przy ul. Witosa w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułUprawiał konopie, miał ponad 460 porcji marihuany