Strona główna 0_Slider Uniewinniona od zarzutu zabójstwa

Uniewinniona od zarzutu zabójstwa

2

Małgorzata S. z Witoszowa została dzisiaj uniewinniona od zarzutu zabójstwa partnera. Sąd Okręgowy uznał, że kobieta działała w ramach obrony koniecznej.

Do tragedii doszło 10 kwietnia 2016 roku w jednym z domów w Witoszowie Górnym, gdzie Małgorzata S. mieszkała z 31-letnim partnerem i dwójką dzieci w wieku 2 i 3 lat. Byli parą od 5 lat i od początku najpoważniejszym problemem był alkoholizm mężczyzny. Feralnego wieczora pili oboje.  W pewnym momencie mężczyzna zaczął oskarżoną obrzucać wulgarnymi słowami, ta zamachnęła się, by uderzyć go w twarz, a on złapał ją dwoma rękami za szyję. Wówczas chwyciła leżący na stole nóż i ugodziła w klatkę piersiową. 13-centymetrowe ostrze dotarło do serca. Kiedy kobieta zorientowała się, co się stało, próbowała tamować krew i natychmiast wezwała pogotowie.

Na wniosek prokuratury kobieta ostała tymczasowo aresztowana, ale po zażaleniu złożonym przez obrońcę, została zwolniona do domu. Dwoje starszych dzieci kobiety pozostaje w rodzinie zastępczej u bliskich jej nieżyjącego partnera. Ona sama wychowuje trzecie dziecko.

Wyrok sądu nie jest prawomocny.

/red./

Poprzedni artykułAwantura skończyła się mandatem
Następny artykułPasjonaci przywieźli odśnieżarkę [FOTO]