Strona główna 0_Slider Pasjonaci przywieźli odśnieżarkę

Pasjonaci przywieźli odśnieżarkę [FOTO]

1

Pozyskana w roku 2016 odśnieżarka mechaniczna wyprodukowana w roku 1973 stoi już na gminnej bocznicy Jaworzyna Śląska – Pastuchów. Maszyna została przywieziona samochodem ciężarowym z Kłodzka w dwóch częściach.

-W roku 2016 Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz Mogileńskie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei w Mogilnie wystąpiło do Zarządu Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z wnioskiem o przekazanie do celów muzealnych odśnieżarki mechanicznej typu OM-3A nr 71 znajdującej się na stanie Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu Sekcji Kłodzko. Zarząd wyraził zgodę i przekazał pojazd do celów muzealnych. Jest to pierwsza tego typu maszyna odśnieżna w rękach pasjonatów kolei – podkreśla Łukasz Romaniecki, prezes jaworzyńskiego stowarzyszenia i dodaje: Serdeczne podziękowania dla firmy Gurgacz Transport – Transport Ciężarowy i Usługi Budowlane Daniel Gurgacz za profesjonalny transport. Podziękowania również dla tych osób, które wsparły nas w transporcie pojazdu –przejazd w zimę na pokładzie odśnieżarki mają gwarantowany! Podziękowania również dla PKP PLK S.A.  Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu za pomoc w pozyskaniu pojazdu.

Odśnieżarka będzie nie tylko kolejnym eksponatem, w razie potrzeby zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem do odśnieżania torów.

/opr. red./
Zdjęcia Sylwester Bartczak

Poprzedni artykułUniewinniona od zarzutu zabójstwa
Następny artykułŚwietne występy młodzieży ŚKPR-u