Strona główna 0_Slider Trenowali z dwukrotnym mistrzem świata!

Trenowali z dwukrotnym mistrzem świata! [FOTO]

0

To był prawdziwy zaszczyt dla młodych oraz starszych zawodników i zawodniczek uprawiających judo. Dziś w hali na Zawiszowie odbył się wspólny trening z siedemnastokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Europy, mistrzem świata i trzykrotnym olimpijczykiem (Barcelona, Atlanta, Sydney) Rafałem Kubackim!

Wizyta mistrza związana była z organizowaną w ten weekend w Świdnicy Superligą Judo – partnerskim programem rozwoju i integracji środowiska judo, tworzonym przez i dla uczestników ligi: zawodników, rodziców i trenerów. W jej ramach zostanie rozegrany już po raz ósmy turniej dla dzieci i młodzików o mistrzostwo Świdnicy. To właśnie różne doświadczenia przy organizacji lokalnych zawodów stały się pretekstem do utworzenia Superligi Judo, której ambasadorem jest właśnie Rafał Kubacki.

Jeszcze dwa lata temu na Dolnym Śląsku mieliśmy wiele turniejów, których organizacja sprawiała mniejsze lub większe problemy dla lokalnych klubów przez co ich wartość do weryfikacji postępów szkolenia była różna. Wprowadzenie Superligi i rok doświadczeń pierwszej edycji przyniosły uporządkowany system rozgrywek dla dzieci i młodzieży na terenie Dolnego Śląska połączony z wieloletnim programem treningowym, opartym na interdyscyplinarnym podejściu do rozwoju zawodników. To także realizacja postulatów zgłaszanych przez rodziców – wykłady z psychologii sportu, dietetyki, biomechaniki ruchu, warsztaty motywacji i kontakt w judo na poziomie masters – wyjaśnia Bartłomiej Zamęcki, trener judo w Świdnicy i Sobótce, współpomysłodawca Superligi.

Sportowa rywalizacja już ruszyła, zakończenie zaplanowano na niedzielne popołudnie. Młodym judokom kibicować możemy w hali na osiedlu Zawiszów.

/MDvR/

Poprzedni artykułGmina Świdnica przystępuje do rewitalizacji
Następny artykułTo będzie deszczowy mecz: Polonia-Stal – Nysa Kłodzko [RELACJA LIVE]