Strona główna 0_Slider „To nie jest błąd projektowy”

„To nie jest błąd projektowy”

5

Jak pisaliśmy 28 sierpnia, jedną z radnych Rady Miejskiej Świdnicy zaniepokoił fragment nowej trasy pieszo-rowerowej na ul. Kopernika. Na skrzyżowaniu z ul. Kliczkowską przy przejściu dla pieszych nie widać miejsca dla… pieszych. Po ponad tygodniu na pytanie, co z chodnikiem, odpowiada rzeczniczka magistratu.

„W miniony piątek radna Zofia Skowrońska-Wiśniewska podczas sesji Rady Miejskiej zapytała w interpelacji o fragment nowej ścieżki rowerowej na ulicy Kopernika. W obrębie skrzyżowania z ulicą Kliczkowską zupełnie znika… chodnik, a do przejścia dla pieszych mogą dotrzeć tylko rowerzyści. Przynajmniej tak to wygląda na obecnym etapie, a trzeba zaznaczyć, że inwestycja nie jest jeszcze ukończona. Jak podkreślała radna, tą trasą idą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 6 i powinny mieć zagwarantowane bezpieczeństwo.” – pisaliśmy 28 sierpnia w artykule „Co z pieszymi?”.

Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy na pytania odpowiada: „Nowa ścieżka rowerowa w obrębie skrzyżowania ulic Kopernika i Kliczkowskiej to inwestycja jeszcze nie ukończona. Nie jest to błąd projektowy. W dalszym etapie prac zaplanowane było rozebranie muru i zastąpienie go lżejszym ogrodzeniem, co w konsekwencji doprowadzi do poszerzenia ciągu pieszego. Prace te rozpoczną się w tym miesiącu.”

Budowa nowej trasy pieszo-rowerowej wraz z kładką na rzece Bystrzycy kosztuje ok. 3 mln złotych. Część środków pochodzi z dotacji unijnej. Inwestycja ma się zakończyć 30 września 2017 roku.

/asz/

Poprzedni artykułWagon wypadł z szyn
Następny artykułOdkryli zbiorową mogiłę w Gross Rosen