W sobotę, 30 września na terenie obiektów sportowych Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Galla Anonima 1 w Świdnicy zaplanowano kolejną edycję Święta Latawca DRAKONALIA. Zawody i prezentacje własnoręcznie wykonanych latawców rozpoczną się o godz. 10.00.

Międzynarodowe Święto Latawca DRAKONALIA odbędzie się 30 września przy Szkole Podstawowej nr 1 na ul. Galla Anonima 1 (oś. Zawiszów). Celem imprezy jest przedstawienie legend (miejskich i herbowych), baśni i historii o miejscach osobom mieszkającym na pograniczu polsko-czeskim przez odpowiednie znakowanie i malowanie latawców oraz integracja społeczności lokalnych, szczególnie dzieci, młodzieży i ich rodziców.
W trakcie wydarzenia zaplanowano zawody i prezentacje własnoręcznie wykonanych latawców. Więcej informacji na temat DRAKONALII przeczytasz TUTAJ.
Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.
/oprac./



![Fakty, sens życia i zęby pani Jadzi. Mariusz Szczygieł w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/II-Swidnicki-Festiwal-Literacki-iKropka-spotkanie-Mariusz-Szczygiel-2026.08.27-26-238x178.jpg)
![Pożar na terenie nieczynnych zakładów w Świebodzicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/aaaa-100x75.jpg)

![Pożar mieszkania w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/page-9-100x75.jpg)



