Strona główna Wydarzenia Świetlica w Przyłęgowie gotowa

Świetlica w Przyłęgowie gotowa [FOTO]

0

Mieszkańcy Przyłęgowa w gminie Żarów mogą już korzystać ze zmodernizowanej świetlicy wiejskiej. Nowoczesny obiekt został oficjalnie oddany do użytku w sobotę, 16 września.

To była wielka uroczystość we wsi. Mieszkańcy przystroili sam obiekt i przygotowali prezentację multimedialną, wystawę oraz słodki poczęstunek. Tuż po oficjalnym przecięciu wstęgi, w zmodernizowanej świetlicy wiejskiej odbyła się także msza święta, podczas której ksiądz Wiesław Ignatowicz poświęcił obiekt. – Świetlica wiejska przez lata niszczała i straszyła swoim wyglądem. Dziś spotykamy się w miejscu, które zupełnie nie przypomina już tego sprzed remontu. Teraz chce się tutaj przychodzić. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się i włożyli tyle wysiłku w przygotowanie tej uroczystości – mówiła podczas otwarcia świetlicy Agnieszka Proniewicz, sołtys Przyłęgowa.

Podczas uroczystości otwarcia nowo wyremontowanej świetlicy burmistrz Leszek Michalak i sołtys Agnieszka Proniewicz podziękowali także zaangażowanym mieszkańcom, w tym Grażynie Bielak, Andrzejowi Hryciuk, Mieczysławowi Hryciuk, Danucie Pawlik, Helenie Lewickiej, Zofii Poźniak i Helenie Bedryjowskiej. – To wielka rzecz móc liczyć na drugiego człowieka. To Wy, drodzy mieszkańcy włożyliście serce w ten obiekt. Przygotowaliście wspaniałą uroczystość i wiem, że dołożycie wszelkich starań, aby ten obiekt był nie tylko zadbany, ale również we właściwy sposób wykorzystywany. Gratuluję i cieszę się, że świetlica wiejska, dzięki kapitalnemu remontowi, który został tutaj zrealizowany, odzyskała utracony blask – gratulował mieszkańcom burmistrz.

Budynek świetlicy został gruntownie przebudowany. Ma wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty. Zyskał także nową elewację. Będzie gdzie organizować wiejskie spotkania, imprezy i zabawy. Ale nie tylko. – Wniosek na przebudowę świetlicy w Przyłęgowie, Mrowinach i Mielęcinie jako obiektów kultury złożyło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W niedługim czasie kapitalnych remontów doczekały się trzy duże świetlice wiejskie, które są centrum kulturalnym w każdej wsi. Dlatego planujemy zorganizować na świetlicach dużo nowych zajęć. Na pewno będą to wyjazdowe warsztaty, projekcje filmowe i wiele innych. Będzie się działo – zapewniał Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt „Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów – przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów” otrzymał 699 734,03 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Remont trzech świetlic wiejskich kosztował dokładnie 833 032,99 zł.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

 

Poprzedni artykułNowa strzegomska pływalnia coraz bliżej [FOTO]
Następny artykułSrebrny, unikatowy Zeus szuka domu [Aktualizacja]