Strona główna 0_Slider Nowa strzegomska pływalnia coraz bliżej

Nowa strzegomska pływalnia coraz bliżej [FOTO]

0

Trwają zaawansowane prace związane z budową przyszkolnej pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu. Basen oprócz czterech torów do pływania  i brodzika dla dzieci będzie posiadał także niewielki kompleks odnowy biologicznej z saunami i jacuzzi. Otwarcie obiektu planowane jest na początku przyszłego roku.

Pływalnia – zlokalizowana przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu – będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m, brodzik do zabaw dla dzieci ze ślizgawką wewnętrzną oraz niewielki kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wejdą: sauna sucha i mokra oraz sauna na podczerwień i jacuzzi. Z Delfinka będą mogły korzystać przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym oraz seniorzy w ramach zajęć rehabilitacyjnych.

Obecnie na budowie trwają dalsze prace dotyczące wykonania pokrycia dachu nad halą basenową i zapleczem. Wykonywane są roboty zewnętrzne związane z zagospodarowaniem terenu: chodniki i parkingi. Montowane są również kanały wentylacyjne oraz kontynuowane są prace montażowe niecki stalowej. Wykonywana jest elewacja hali basenowej. Stolarka okienna zewnętrzna jest prawie w całości zamontowana. W najbliższym czasie rozpoczną się roboty posadzkarskie w pomieszczeniach zaplecza oraz elewacyjne łącznika – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Planowany koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp.
z o.o. z Wrocławia.

/Urząd Miejski w Strzegomiu/

Poprzedni artykułBezpieczeństwo i przepisy miał w nosie [VIDEO]
Następny artykułŚwietlica w Przyłęgowie gotowa [FOTO]