Strona główna Zwierzaki Srebrny, unikatowy Zeus szuka domu

Srebrny, unikatowy Zeus szuka domu [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 2 października -Zeus dalej szuka domu.

Dorosły już srebrno-bury Zeus to spokojny, zrównoważony i uwielbiający towarzystwo ludzi kot. Zwierzak nie ma ogona. Stracił go prawdopodobnie w wyniku potrącenia. Amputacja ogona była koniecznością, ale jego brak wcale nie ujmuje jego kociej naturze. Kot potrzebuje bezpiecznej przystani. Adopcję prowadzi Schronisko dla bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Dostojny Zeus to już dorosły kot, który trafił do świdnickiego schroniska na początku lipca. – Znaleziony został na ul. Folwarcznej w Świdnicy. Prawdopodobnie ktoś najechał mu na ogon. Niestety wdała się martwica i była bardzo brzydka rana, dlatego nie udało się uratować ogona zwierzaka i został mu amputowany. Kotek doszedł do siebie po tym zabiegu. Nie przeszkadza mu to w ogóle w normalnym funkcjonowaniu. Jest sprawny tak jak każdy inny kot – skacze na parapety i na drapaki – mówi Adrianna Kaszuba ze świdnickiego schroniska.

Zeus jest spokojnym, zrównoważonym i bardzo towarzyskim stworzeniem. Niestety nie odnajduje się w schroniskowej kociarni, pełnej czworonogów. Stresuje się w towarzystwie żywiołowych i dominujących kotów. – Jest trochę zazdrosny o kocury, jeśli wchodzą mu w drogę – dodaje. Zeus jest domowym kotem, potrafiącym korzystać z kuwety. Kocurek szuka bezpiecznej przystani i nowego, kochającego właściciela.

Tekst: AN
Zdjęcia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwietlica w Przyłęgowie gotowa [FOTO]
Następny artykułPunkt juniorów ŚKPR-u na inaugurację sezonu