Strona główna 0_Slider Świdniczanie pomogli poszkodowanym w nawałnicach

Świdniczanie pomogli poszkodowanym w nawałnicach

0

Zwykli ludzie, firmy i instytucje postanowili wesprzeć mieszkańców gminy Czersk, która została zniszczona przez sierpniowe nawałnice. zbiórka darów trwała od 22 sierpnia, transport wyruszył wczoraj.

Jak informuje Urząd Miejski w Świdnicy, przedsiębiorstwo Electrolux przekazało 5 wolnostojących kuchenek, firma Colgate-Palmolive – 3426 sztuk pasty do zębów. Ze sprzętu magazynowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy przekazano m. in.: plandeki, rękawice budowlane, płaszcze przeciwdeszczowe i śpiwory. Do pomocy włączyło się także Starostwo Powiatowe w Świdnicy przeznaczając na pomoc dla Czerska rzeczy składowane w miejskim magazynie, czyli m.in.: dwie pralki automatyczne, dwa żelazka, kuchenkę elektryczną, chłodziarkę, odkurzacz, łóżka polowe, kołdry, poduszki, koce, ręczniki.

Hojni okazali się również świdniczanie. W dwudziestu sześciu wielkich kartonach znalazło się mnóstwo rzeczy, wśród nich najwięcej było oleju spożywczego, makaronów, cukru, ryżu, konserw, herbaty, kawy. Spakowano także środki czystości i artykuły higieniczne, czyli m.in.: mydła, proszki do prania, płyny do naczyń, płyny do szyb, worki na śmieci, ściereczki oraz kosmetyki. Nie zapomniano także o przyborach szkolnych, czyli m.in. o kredkach, farbach, mazakach, plastelinie, zeszytach, blokach i książkach dla dzieci. Dary zawiozła na miejsce firma P.P.H. ABART EXPORT-IMPORT Artur Budziszyn.

Na sierpniowej sesji radni miejscy podjęli również uchwałę w sprawie finansowego wsparcia w wysokości 30 tysięcy złotych na odbudowę infrastruktury w Czersku. Pieniądze zostały już przelane na konto gminy.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcia UM w Świdnicy

Poprzedni artykułKraszowice obejdą się smakiem? Wojewoda nie dał zgody na tunel [FOTO]
Następny artykułKongres małżeństw po raz siódmy. Czekają na chętnych