Strona główna Temat dnia Kongres małżeństw po raz siódmy. Czekają na chętnych

Kongres małżeństw po raz siódmy. Czekają na chętnych

0

„Wolność i przebaczenie” – takie hasło będzie przyświecało kolejnej edycji Kongresu Małżeństw w Świdnicy, którego organizatorem jest Fundacja Małżeństw rodzina. Wydarzenie, skierowane do par małżeńskich otwartych na wartości chrześcijańskie, tradycyjnie zostanie zorganizowane na początku października. Wśród prelegentów w tej edycji pojawią się znany dominikanin o. Maciej Zięba i duszpasterz akademicki z Wrocławia, ks. Mirosław Maliński.

Zdjęcie Roman Tomaszczuk

Kongres rozpocznie się 6 października w świdnickim teatrze. Wykładom i świadectwom, poświęconym wolności i przebaczeniu w małżeństwie, towarzyszyć będą modlitwa i koncert. Wystąpią zespoły Mate.O oraz New Life’m.

Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają około 150 par, zapisy jeszcze są otwarte, a szczegóły znajdują się na stronie Kongresu Małżeństw.

-Ideą naszego kongresu jest pokazanie światu, że małżeństwo to nie związek dwojga ludzi, których łączą tylko dzieci i kredyt hipoteczny, ale wspólna droga życia, która niesie ze sobą radość bycia razem, na której rozwija się wzajemna relacja, a miłość małżonków staje się gwarantem poczucia bezpieczeństwa u dzieci, dzięki czemu cała rodzina funkcjonuje prawidłowo. Unikalna formuła tej małżeńskiej randki objawia się również tym, że uczestnicy kongresu są goszczeni w domach świdniczan. Dzięki temu Świdnica coraz bardziej staje się przyjazna małżeństwom – gotowa otwierać drzwi domów i serc – mówią organizatorzy i dodają – Chętnych do ugoszczenia w swoim domu uczestników kongresu prosimy o kontakt pod numerem tel. 694 327 237.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidniczanie pomogli poszkodowanym w nawałnicach
Następny artykułWarsztaty fotograficzne. Ostatnie miejsca