Strona główna 0_Slider Seniuk nie Seniuk? Znakomita aktorka znów oczarowała publiczność

Seniuk nie Seniuk? Znakomita aktorka znów oczarowała publiczność [FOTO]

0

„Seniuk nie Seniuk? Nie, Seniuk jest grubsza!” Rozważania dwóch młodych wałbrzyszanek są jednym z wielu dowodów na ogromny dystans, jaki do siebie i swojej sławy ma ta znakomita aktorka. Anna Seniuk między innymi takimi opowiastkami podzieliła się ze świdnicką publicznością podczas spotkania w miejskim teatrze. Rozmowę poprowadziła Magdalena Małecka, córka aktorki.

Anna Seniuk jest jedną z najznakomitszych polskich aktorek. Związana z najlepszymi teatrami w Polsce, od 2003 roku jest w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. W pamięci wielu widzów pozostanie Magdą Karwowską z „Czterdziestolatka”, dla innych Magdą Domaradzką z „Czarnych chmur”. Mimo wielu przeciwności i ciężkiej choroby wciąż pozostaje niezwykle aktywna zawodowo, pracuje też jako pedagog.

W ubiegłym roku po raz pierwszy zgodziła się zaprosić widzów do swojego prywatnego życia, a o pomoc w napisaniu wspomnień poprosiła córkę. Tak powstał wywiad-rzeka „Nietypowa baba jestem”. Obie panie dzisiaj dzieliły się między innymi wspomnieniami o pracy nad książką, a całe spotkanie przypominało barwny kalejdoskop, w którym przeplatały się barwne i gorzkie sceny z życia i pracy aktorki.

Anna Seniuk pamiętała o swojej wizycie w Świdnicy przed sześciu laty. Gościła wówczas w teatrze ze spektaklem „Dzień Walentego”. Dzisiaj tłumnie zgromadzeni widzowie mieli okazję na ponowne spotkanie z aktorką w ramach projektu „Czas na teatr”.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCo z planami modernizacji letniego kąpieliska?
Następny artykułSesja Rady Miejskiej z ważnym akcentem