Strona główna 0_Slider Ruszył remont mostu kolejowego

Ruszył remont mostu kolejowego [FOTO]

6

Rozpoczął się gruntowny remont  mostu kolejowego nad rzeką Bystrzycą w Świdnicy. To jeden z elementów zapowiadanych od ponad pół roku prac, które mają przywrócić do życia dwie linie kolejowe, w tym słynną 285 z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę.

Rozpoczęły się prace remontowe na moście kolejowym nad rzeką Bystrzycą, na linii kolejowej nr 771. Została ona zamknięta, a ruch pociągów skierowano objazdem przez linię 285, która ma dwa przejazdy kolejowe na ul. Kraszowickiej i na ul. Torowej w Świdnicy. Na co dzień praktycznie na tej linii nie widuje się pociągów, dlatego w związku z zaistniałymi zmianami prosimy o większą ostrożność i stosowanie się do znaków stop na przejazdach. Linia 771 zostanie zamknięta na okres około 2 miesięcy – poinformował Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu. Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK w czerwcu 2017 roku informował Swidnica24.pl, że prace będą kosztowały ok. miliona złotych.

9 stycznia 2017 roku podpisane zostały umowy pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A a Województwem Dolnośląskim na przeprowadzenie rewitalizacji odcinków linii kolejowych Wrocław Gł. – Świdnica i Legnica – Dzierżoniów Śląski. Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Gł. – Świdnica Przedmieście wraz z linią nr 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto” ma zapewnić sprawniejsze i krótsze podróże dzięki wyposażeniu linii w niezbędne urządzenia sterowania ruchem kolejowym, elektroenergetyki i telekomunikacji. Planowana jest również budowa nowych przystanków pod warunkiem uzyskania pozytywnej rekomendacji w studium wykonalności. Szacowana wartość projektu przekracza 166 mln zł.  Wkład UE  to 85% czyli prawie 115 mln zł. Studium wykonalności powstanie do roku 2019, a realizacja w trybie „Projekt i Budowa” potrwa do końca roku 2020.

Linia 285 wraz linią 771 od 2000 roku są zamknięte dla ruchu pasażerskiego.

/opr. asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na „Zanim dorosnę do maratonu”
Następny artykułZałoga czerwonego malucha dotarła na metę Złombolu [FOTO]